تزریق چربی

پوست صورت یکی از مهم ترین مواردی است که نقش زیادی در زیبایی ظاهری افراد ایفا می کند. علاوه بر وجود چین و چروک ها بر روی پوست ، از دست دادن حجم صورت نیز از موارد مهمی است که نگرانی خیلی از افراد را برانگیخته کرده است. در این حالت ، بر اثر افزایش سن صورت افراد لاغر و فرو رفته می شود ، لذا افراد به دنبال راه حلی موثر برای رفع این مشکل هستند . تزریق چربی ، یکی از شیوه های کار آمد برای بازیابی حجم عادی صورت است که نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. تزریق کردن چربی به هر کدام از قسمت های بدن در صورتی که توسط یک جراح و متخصص جراحی عمومی خبره و مجرب در تهران مانند دکتر نفیسه جوادی انجام شود ، نتایج ایده آل و مطلوبی را به دنبال دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این پروسه بیشتر اشنا کنیم و به خیلی از سوالات موجود در ذهنتان پاسخ دهیم.

 

تزریق چربی _ دکتر جوادی

 

روش های تزریق کردن چربی :

طبق گفته های بهترین جراح عمومی تهران ، برای انجام تزریق چربی بایستی سه مرحله را طی نمود. ابتدا چربی ها از یک قسمت بدن تخلیه می شوند سپس چربی های خارج شده تصفیه می شود و پس از آن به نقطه ی مورد نظر تزریق می شوند . برای انجام عمل تزریق نمودن چربی در صورت ، فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و به بیهوشی نیازی نیست . درد حاصل از این فرایند زیاد نیست و به طور معمول با استفاده از دارو های مسکن برطرف خواهد شد .

کاندیدای مناسب جهت تزریق چربی :

با کمک انتقال چربی می توان مواردی که بر اثر بالا رفتن سن یا از بین رفتن پوست به وجود آمده اند را رفع نمود . به عنوان مثال با کمک این روش می توان چین و چروک ها ، خطوط اخم و لبخند ، لاغری صورت و سایر موارد را برطرف کرد . همچنین می توان با استفاده از تزریق چربی در تهران یا دیگر شهر های ایران به دست بهترین جراح عمومی و زیبایی تهران لب هایی که حجم خود را از دست داده اند را نیز حجیم و زیبا کرد . جراحت ها و فرورفتگی های ایجاد شده بر روی صورت را نیز می توان با استفاده از این روش برطرف ساخت . افرادی که با این موارد مواجه اند کاندیدای مناسبی جهت تزریق نمودن چربی به حساب می آیند. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و همچنین انتقال چربی با بهترین و ایمن ترین روش ها به دکتر جوادی بهترین دکتر تزریق چربی در تهران مراجعه نمایید.

 

تزریق چربی _ دکتر جوادی

 

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم ماندگاری تزریق کردن چربی به صورت یا دیگر نواحی بدن مادام و العمر نبوده ، اما به سرعت نیز از بین نمی رود. همانطور که در فرایند سوخت و ساز بدن نیز مشاهده می کنید ، گاهی اوقات نوع تغذیه ، فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما باعث ذوب شدن سلول های چربی می شود. به طور طبیعی نیز چربی در بدن داوم چندان زیادی ندارد و در نهایت پس از انتقال چربی نیز ممکن است تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی از بین برود. البته عوامل بسیار زیادی بر روی طولانی کردن میزان ماندگار آن ها موثر هستند که می توان از میان آن ها به نحوه تزریق چربی ، چگونگی پاکسازی چربی ، میزان چربی انتقال یافته ، ناحیه مورد نظر ، مهارت و تخصص پزشک ، نحوه مراقبت از خود در دوران نقاهت و پس از آن اشاره کرد. به عنوان مثال افراد می توانند برای افزایش ماندگاری چربی تزریق شده از انجام فعالیت های شدید خودداری کنند ، در صورت تمایل برای کاهش وزن از رژیم های سنگین استفاده نکنند ، به محیط های گرم همانند سونا و جکوزی نروند و به ناحیه تحت درمان فشار وارد نکنند.

با وجود اینکه ممکن است انتقال چربی ماندگاری بسیار زیادی نداشته باشد اما در صورتی که افراد نکات ذکر شده را در نظر بگیرند و پروسه را به دست یک پزشک مجرب ، متبحر و کار ازموده بسپارند می توانند بر زمان ماندگاری و دوام تزریق کردن چربی تاثیر بگذارند و عمر آن را حدود 6 ماه الی 1 سال افزایش دهند. افرادی که زیر نظر پزشک توانمند و ماهر مانند خانم دکتر نفیسه جوادی بهترین دکتر متخصص جراحی عمومی در تهران که تخصص لازم را در انتقال چربی دارد ، عمل تزریق چربی را انجام می دهند ، به بهترین و ایده آل ترین نتیجه دست پیدا خواهند کرد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 • از عوارض طبیعی این روند ، تورم و درد و خونمردگی در ناحیه تزریق است که درمان خاصی نخواهد داشت و تنها با گذشت زمان محو می شوند. در صورتی که این تورم بعد از زریق چربی برای شما آزار دهنده هستند می توانید با قرار دادن کمپرس آب سرد بر روی ناحیه تزریق شده ، از شدت این عوارض بکاهید.
 • از ماساژ دادن و فشار آوردن بر روی ناحیه جدا خودداری نمایید زیرا می تواند چربی را به سایر نقاط منتشر نماید و در نتیجه نهایی خلل به وجود آورد
 • در هنگام خواب و استراحت ، طاق باز بخوابید و سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا از جریان خون زیاد به صورتتان جلوگیری شود.
 • در زمان مطالعه و فعالیت های روزمره سر خود را بیش از حد خم نکنید
 • در بیست و چهار ساعت اولیه ، استحمام ممنوعیت دارد اما پس از گذشت این زمان می توانید دوش بگیرید اما به خاطر داشته باشید از آب بیش از حد داغ برای شستشوی خود استفاده نکنید
 • در روزهای ابتدایی آب و مایعات کافی بنوشید تا بدنتان دچار کم آبی نشود. نوشیدن آب و مایعات به میزان زیاد به نتیجه نهایی تزریق چربی کمک زیادی خواهد نمود.
 • برای حفظ تزریق برای مدتی طولانی تر ، فعالیت های ورزشی سنگین و رژیم های غذایی خود را محدود نمایید چرا که کاهش وزن و لاغری می تواند میزان چربی صورت را کاهش دهد بنابراین وزن خود را ثابت نگه دارید.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن الکل می تواند بر ماندگاری آن تاثیر سوء بگذارد.
 • در رژیم غذایی خود سبزیجات ، پروتئین ها و سایر منابع و گروه های غذایی را بگنجانید.
 • در معرض تابش شدید آفتاب قرار نگیرید و از رفتن به سولاریوم جدا اجتناب کنید.
 • اگر در هفته اول دچار تب و لرز شدید ، به پزشک مراجعه نمایید

One thought on “تزریق چربی

  پاسخ

  4 × دو =

  Call Now Button