کاربرد اولترازد

دستگاه اولترازد اولتراسونیک (پیکرتراشی با امواج ماورای صوت نسل سوم) ، تنها دستگاهی است که از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران ، مجوز دارد. بسیاری قبل از اقدام به استفاده از این روش زیبایی و درمانی به مطالعه کاربرد اولترازد ، مزایا و روش ها و سایر اطلاعات می پردازند. در این مقاله از خانم دکتر نفیسه جوادی ، بهترین متخصص جراحی ، عمومی ، پلاستیک و گوارش اطلاعات مفیدی در این باره آورده شده است. 

 

کاربرد اولترازد _ دکتر نفیسه جوادی

 

مزایای لاغری یا کاربرد اولترازد

 • این روش سریع‌ ترین سیستم جراحی لاغری جهان است. در لیزر لیپولیز زمان جراحی طولانی است و موجب خستگی پزشک می شود.
 • قدرت و سرعت آن 25 برابر لیپولیزر است و حجم بالایی از چربی در زمانی بسیار کوتاه تخلیه می گردد.
 • لیفتینگ و سفتی پوست در حین جراحی صورت می گیرد ، این دستگاه مجهز به امواج HIFU است که قدرتمند ترین امواج محرک فیبروبلاست‌ها برای کلاژن سازی ،  لیفتینگ و سفتی پوست می باشد و موجب می گردد پس از جراحی و با تخلیه حجم بالای چربی پوست شل و افتاده نگردد.
 • ایمنی بالا
 • عدم آسیب رسانی به  عضلات و پوست و سوختگی ناشی از لیزر لیپولیز
 • با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در مطب نیز می توان انجام داد.
 • تنها دستگاهی است که می تواند نمای شش تکه یا سیکس پک در عضلات شکم را ایجاد کند. (six pack)

این دستگاه اکنون نوین ترین و پیشرفته ترین دستگاه پیکرتراشی و تناسب اندام دنیا به حساب می آید  که با بهره گیری از آن می توان تنها در یک روز موجب فیتنس و تناسب اندام شد. در ضمن ، فقط با صرف مدت زمان یک ساعت قادر است شکم صاف و شش تکه را ایجاد نماید.

مزایای یا کاربرد اولترازد:

 • فرد بلافاصله پس از جراحی مرخص می گردد.
 • نتیجه حاصل از جراحی سریعاً قابل مشاهده است.
 • سرعت جراحی بسیار بالاست.
 • لیفتینگ پوست با جراحی ، همان موقع در یک جلسه با  کمک امواج HIFU صورت می گیرد.
 • در مطب پزشک با بی حسی موضعی امکان پذیر است.
 • به راحتی به نواحی فیبروز نفوذ می کند.
 • جراحی ایمن است.
 • در تمام نواحی بدن مانند: صورت ، گونه ، بازوها ، پشت ، غبغب ، شکم قابل استفاده است.
 • با ایجاد SIX PACK یا شکم 6 تکه اندامتان را زیباتر می کند.
 • در نواحی ظریف و حساس با پروپ های 1.2 میلیمتری قابل استفاده است.
 • درد ، خونریزی و ورم بسیار کم است و بهبودی سریعاً حاصل می شود.

عملکرد دستگاه اولترازد

دستگاه اولترازد یکی از تکنولوژی‌ های پزشکی پیشرفته است که برای درمان مشکلات پوستی و زیبایی پوست استفاده می ‌شود. این دستگاه ، از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تحریک و ترمیم بافت‌ های پوست استفاده می ‌کند. در زیر ، به برخی جزئیات درباره عملکرد دستگاه اولترازد می‌ پردازیم:

امواج متمرکز

دستگاه اولترازد از امواج فوکوس شده با فرکانس بالا استفاده می ‌کند و به طور مستقیم به بافت ‌های پوست نفوذ می ‌کنند. این امواج باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین موجود در پوست شده و نهایتاً منجر به جوان‌ تر شدن و بهبود کیفیت پوست می ‌شود.

تحریک تولید کلاژن

همانطور که ذکر شد ، یکی از اثرات مهم دستگاه اولترازد ، تحریک تولید کلاژن در بافت ‌های پوستی است. کلاژن یک پروتئین مهم است که کمبود آن پوست را فرسوده و پر چین می ‌کند. با افزایش تولید کلاژن ، پوست شما جوان‌ تر ، سفت ‌تر و صاف ‌تر خواهد بود.

افزایش الاستین

علاوه بر تحریک تولید کلاژن ، دستگاه اولترازد می‌ تواند باعث افزایش تولید الاستین در پوست شود. الاستین پروتئینی است که انعطاف ‌پذیری و کشسانی پوست را افزایش می ‌دهد. این امر ، منجر به بهبود تناسب و شکل پوست می ‌شود.

کاهش چین و چروک

یکی از کاربردهای اصلی دستگاه اولترازد ، جوانسازی پوست است. با تحریک تولید کلاژن و افزایش الاستین ، چین و چروک ‌های پوستی بهبود می‌ یابند و پوست شما جوان‌ تر و زیباتر خواهد بود.

بازسازی بافت ‌های پوستی

دستگاه اولترازد به عنوان یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی ، باعث بازسازی و ترمیم بافت ‌های پوستی می‌ شود. این روش از جراحی‌ های پلاستیکی ، معمولاً کمترین زمان بازیابی و بدون زخم‌ های قابل مشاهده همراه است.

در کل ، دستگاه اولترازد با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا ، بهبود کیفیت پوست را ایجاد می‌ کند ، چین و چروک‌ ها را کاهش می‌ دهد و بافت‌ های پوستی را ترمیم و بازسازی می ‌کند. با این حال ، برای استفاده از این دستگاه ، توصیه می‌ شود که با یک پزشک متخصص مشورت کرده و راهنمایی ‌های لازم را دریافت کنید.

مراقبت های پس از اولترازد:

افراد زیادی در بدن خود دارای چربی های موضعی هستند ، این چربی ها با ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی رود ، لذا برای دست یافتن به وزن و اندام ایده آل خود احتیاج به راه حل مناسبی هستند ، یکی از دلایل استفاده از روش هایی هم چون اولتراز دست یافتن ، به این هدف بوده .

برای دست یافتن به نتیجه ی مطلوب باید توجه داشته باشیم مراقبت های بعد از اولترازد مهم به شمار آمده است. به همین سبب توصیه شده است ، بعد از عمل بایستی یک ساعت ویا بیشتر ، کاملاً استراحت نمایید و هیچ فعالیتی نداشته باشید . طبق دستور پزشک به شما توصیه می شود یک تا دو هفته از گن ها ی مخصوص استفاده کنید و از فعالیت های جسمی سنگین تا مدت زمان یک تا دو هفته پرهیز کنید. اگر بعد از عمل پوست شما شل و یا افتاده شد ، می بایست بلافاصله با دستگاه بادی تایم ، عمل سفت کردن بافت های عمیق را انجام دهید ، اما اگر شل شدن پوست در حد کم و یا متوسط باشد نیازی به عمل نبوده و در مراجعات بعدی می توان به وسیله رادیو فر کوئنسی پوست را سفت کرد ، در هفته اول برای کم شدن تورم می توانید با دستور پزشک خود از دارو های آنتی بیو تیک و ضد التهاب استفاده کنید.

پاسخ

7 + 8 =

Call Now Button