21 آگوست

پیکرتراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست ؟ افرادی که در برخی از نقاط بدن خود دارای چربی هستند و با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته اند آن ها را از بین ببرند از انواع روش های پیکرتراشی استفاده می کنند.

انواع روش های پیکرتراشی

  • لیپوست
  • اولترازد
  • لیپولیز
  • لیپوماتیک و غیره.

شاید افراد این سوال در ذهن شان ایجاد شود که کدام روش برای لاغری و از بین بردن چربی ها مناسب می باشد که باید پاسخ دهیم شما پس از انتخاب یک پزشک خوب برای پیکرتراشی با مراجعه به او می توانید اطلاعات را لازم را درباره انواع روش های پيکرتراشي به دست آورده و بهترین روش را انتخاب کنید.

 

پیکرتراشی

 

پیکرتراشی با لیپوست

لیپوست نوعی دستگاه پیشرفته از نسل لیپوماتیک می باشد که قابلیت و قدرت زیادی در از بین بردن چربی های بدن به صورت موضعی دارد.

این دستگاه همچنین تمامی مزایای دستگاه بادی جت را نیز دارد با این تفاوت که دستگاه بادی جت قدرت بیشتری داشته و می تواند حجم زیادی از چربی را از بین ببرد.

لاغری با لیپوست یک روش لاغری بدون درد می باشد و میزان تورم ناشی از آن اندک است.

این دستگاه مجهز به تکنیک T.L.A بوده که باعث تزریق یکنواخت محلول تامسونت به بافت چربی می شود.

همچنین بهتر است بدانید که دستگاه لیپوست از تکنولوژی ساکشن و ویبریشن به طور همزمان برای از بین بردن چربی استفاده می کند.

پیکرتراشی با اولترازد

این روش لاغری به صورت غیر تهاجمی می باشد که با استفاده از امواج صوتی و حرارتی باعث از بین بردن چربی های موجود در بدن می شود.

دستگاه اولترازد زمانی که امواج را به ناحیه تحت درمان می تاباند باعث ایجاد فشار منفی در آن بخش می شود و سلول های چربی به دلیل اینکه نمی توانند این فشار منفی ایجاد شده را تحمل کنند منفجر می شوند و به این ترتیب چربی های موجود در آن ناحیه به طور کامل از بین می رود.

لاغری با اولترازد در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی چربی را از بین خارج می کند.

این دستگاه به دلیل سرعت زیادی که در از بین بردن چربی دارد باعث خستگی بیمار و پزشک نمی شود.

احتمال بروز آمبولی در این روش بسیار کم می باشد.

 

پیکرتراشی

 

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

یکی از سوالات متداولی که در جلسه مشاوره از پزشک پرسیده می شود عوارض آن روش لاغری می باشد، باید بگوییم در صورتی که پيکرتراشي توسط یک پزشک مجرب و باتجربه انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت.

همچنین به این نکته توجه کنید که بیمار برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از پيکرتراشي بهتر است اقدامات قبل و بعد از آن روش را رعایت کند.

هزینه پیکرتراشی چقدر می باشد؟

هزینه پیکرتراشی با توجه به ناحیه تحت درمان ، روش درمان ، هزینه محل پيکرتراشي به عنوان مثال بیمارستان یا مطب ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی جهت پیکرتراشی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید و برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده نمایید.

 

دکتر نفیسه جوادی متخصص جراحی عمومی ( پلاستیک و گوارش )

( لاپاراسکوپی , لیپوماتیک , لیپولیز , لاغری با اولترازد , پیکرتراشی , پروتز سينه , مزایای اولتراسونیک )

درباره نویسنده

همورویید | بواسیر | شقاق
دکتر نفیسه جوادی متخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1381 شماره نظام پزشکی 50444

3 thoughts on “پیکرتراشی

پاسخ

دوازده − 7 =