پیکرتراشی

افرادی که در برخی از نقاط بدن خود دارای چربی هستند و با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته اند آن ها را از بین ببرند از انواع روش های پیکرتراشی استفاده می کنند. دکتر نفیسه جوادی بهترین جراح پیکرتراشی در تهران ، با تکیه بر دانش و مهارت خود قادر است اندامی ایده آل و زیبا برای شما به وجود آورد.در اینحا می توانید پاسخ سوالاتی از قبیل ف پیکرتراشی چیست؟ انواع مختلف روش های جراحی کدام است؟ آیا لاغری بدون عمل ممکن است؟ این روش برای چه کسانی مناسب است؟ و بسیاری سوالت دیگر که می توانید در این متن به دنبال پاسخ خود باشید. در نتیجه بهتر است که این مقاله را با دقت بالا مطالعه کنید.

 

پیکرتراشی

 

پیکرتراشی موضعی چیست؟

سالیان متوالی تنها راه خوش هیکل شدن ف لاغری از طریق برنامه غذایی و رژیم ممکن بوده اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان توانسته اند که بهترین راه کار را برای از میان برداشتن چربی بدن انجام دهند. پیکرتراشی می تواند نتیجه ای دائمی و ماندگار را برای فرد متقاضی به دنبال داشته باشد. اگر به دلایل متفاوتی دچار اضافه وزن کلی یا حتی چاقی رد برخی از قسمت های بدن شدید می توانید با استفاده از روش پیکرتراشی موضعی از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

انواع روش های پیکرتراشی

 • لیپوست
 • اولترازد
 • لیپولیز
 • لیپوماتیک و غیره.

شاید افراد این سوال در ذهن شان ایجاد شود که کدام روش برای لاغری و از بین بردن چربی ها مناسب می باشد که باید پاسخ دهیم شما پس از انتخاب یک دکتر خوب پیکرتراشی در تهران برای این عمل با مراجعه به او می توانید اطلاعات را لازم را درباره انواع روش های پيکرتراشي به دست آورده و بهترین روش را انتخاب کنید.

پیکرتراشی با لیپوست

لیپوست نوعی دستگاه پیشرفته از نسل لیپوماتیک می باشد که قابلیت و قدرت زیادی در از بین بردن چربی های بدن به صورت موضعی دارد. این دستگاه همچنین تمامی مزایای دستگاه بادی جت را نیز دارد با این تفاوت که دستگاه بادی جت قدرت بیشتری داشته و می تواند حجم زیادی از چربی را از بین ببرد.

لاغری با لیپوست یک روش لاغری بدون درد می باشد و میزان تورم ناشی از آن اندک است. این دستگاه مجهز به تکنیک T.L.A بوده که باعث تزریق یکنواخت محلول تامسونت به بافت چربی می شود. همچنین بهتر است بدانید که این دستگاه از تکنولوژی ساکشن و ویبریشن به طور همزمان برای از بین بردن چربی استفاده می کند.

پیکرتراشی با اولترازد

این روش لاغری به صورت غیر تهاجمی می باشد که با استفاده از امواج صوتی و حرارتی باعث از بین بردن چربی های موجود در بدن می شود. دستگاه اولترازد زمانی که امواج را به ناحیه تحت درمان می تاباند باعث ایجاد فشار منفی در آن بخش می شود و سلول های چربی به دلیل اینکه نمی توانند این فشار منفی ایجاد شده را تحمل کنند منفجر می شوند و به این ترتیب چربی های موجود در آن ناحیه به طور کامل از بین می رود.در این متد از امواج هایفو و یا اولتراسوند برای چربی سوزی قسمت های مختلف بدن استفاده می‌ کنند که موجب تولید کلاژن ها و تحریک فیبروپلاست‌ ها می ‌گردد. پس از ورود امواج اولتراسوند به چربی‌های سطحی ، می توان چربی‌ های عمقی زیر پوست را تبدیل به مایع و از بدن خارج کرد.

پیکر تراشی با روش لیپولیز

روش لیپولیز یکی از روش‌ های پیکرتراشی برای کاهش چربی‌ های اضافی در بدن است . این روش با ایجاد تراش های کوچک جهت جذب و از بین بردن چربی استفاده می ‌کند . در ادامه توضیحات بیشتری درباره این روش ارائه می ‌شود :

تزریق محلول لیپولیتیک : در ابتدا ، یک محلول لیپولیتیک که شامل موادی مانند آنزیم‌ ها و مواد شیمیایی است و کار آن ها تخریب چربی ‌های اضافه است ، به نواحی مورد نظر تزریق می ‌شود . این محلول باعث شکستن و آزاد کردن چربی ‌ها از داخل سلول‌ های چربی می‌ شود .

لیپولیز : سپس، با استفاده از ابزارهایی مانند کانولا (یک نوع سرنگ مخصوص) و اولتراسونیک ، چربی ‌های آزاد شده از سلول‌ های چربی ، از طریق تراشهای کوچک جذب شده و از بین می ‌روند . این فرآیند به طور معمول توسط یک جراح پلاستیک انجام می ‌شود .

جذب و دفع : پس از آن چربی‌ های جدا شده ، توسط بدن جذب یا دفع می ‌شوند . برای اطمینان از اینکه چربی ‌های اضافی به طور کامل از بدن جذب شده یا دفع شده‌ اند ، ممکن است از روش ‌های اضافی مانند جذب به وسیله سرنگ و یا از بین بردن از طریق جذب طبیعی بدن استفاده شود .

روش لیپولیز به طور معمول برای کاهش چربی در مناطقی مانند شکم ، پهلو ها ، ران ‌ها ، بازوها و صورت استفاده می ‌شود . این روش از پیکرتراشی معمولاً برای افرادی که وزن نسبتاً مناسبی دارند و فقط مشکلات محدودی در این زمینه دارند مناسب است ؛ اما برای افرادی که وزن بسیار زیادی دارند ، ممکن است روش ‌های دیگری مانند لیپوساکشن (ساکشن چربی) مناسب ‌تر باشند.

 

پیکرتراشی

 

لاغری با اولترازد در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی چربی را از بین خارج می کند. این دستگاه به دلیل سرعت زیادی که در از بین بردن چربی دارد باعث خستگی بیمار و پزشک نمی شود. احتمال بروز آمبولی در این روش بسیار کم می باشد.

مزایای روش اولترازد

 • عدم نیاز به بستری شدن
 • بدون بیهوشی عمومی
 • سرعت بالا در حذف چربی‌ های اضافه
 • مناسب برای تمام قسمت های بدن
 • امکان شش تکه کردن شکم

پیکرتراشی با روش ابدومینوپلاستی

در ابدومینوپلاستی که یکی از متداول ‌ترین روش های پیکرتراشی است ، هدف اصلی از برش های ایجاد شده ، کاهش چاقی و اصلاح ظاهر بطن و منطقه شکم است . این روش جراحی به طور معمول شامل مراحل زیر است :

برش افقی در ناحیه پایین شکم (عموماً در قسمت زیر بیکینی) : در ابتدا پزشک برش افقی در ناحیه پایین شکم ایجاد می ‌کند . این برش معمولاً در قسمت زیر بیکینی قرار گرفته و به پزشک امکان دسترسی به بافت ‌های زیرین را ، برای انجام جراحی را می ‌دهد.

برداشتن بافت چربی اضافی و پوست اضافی : در این جراحی ، علاوه بر برداشتن چربی اضافه ، پوست اضافی نیز از ناحیه شکم برداشته می ‌شود . این کار باعث می‌ شود تا نتیجه‌ نهایی به شکل مسطح ‌تر حاصل شود.

تنظیم مجدد ناف : پس از استخراج چربی ها از ناحیه شکم و برداشتن پوست اضافه ، حال پزشک به تنظیم مجدد ناف اقدام می کند .

بستن برش : در نهایت ، پس از انجام همه مراحل جراحی ، برش ایجاد شده به دقت بسته می ‌شود . اینکار شامل بخیه زدن نواحی شکاف زده شده است که به جلوگیری از عفونت کمک می‌ کند . همچنین برش‌ های جراحی باید به دقت تمیز و بسته شوند تا از ورود میکروب ‌ها به داخل آنها جلوگیری شود. همچنین اینکار در جلوگیری از خونریزی و ایجاد مایعات زائد در زخم ها موثر است .

توجه داشته باشید که پیکرتراشی و برش ‌های ایجاد شده در آن ممکن است بسته به شرایط هر بیمار و نظر پزشک متفاوت باشد . همچنین ، مراحل و مراقبت ‌های بعد از جراحی نیاز به مشاوره و هماهنگی با پزشک دارد ؛ بنابراین مشورت با ایشان را در اولویت کار خود قرار دهید .

 

پیکرتراشی

اقدامات قبل از پیکرتراشی شامل چه مواردی می شوند ؟

باید بدانید که اقدامات قبل و بعد از پیکر تراشی و ابدومینوپلاستی تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و رعایت آن ها در تعیین نتایج حاصل شده تاثیر مستیقمی دارد . البته باید بدانید که شباهت زیادی میان مراقبت های قبل و بعد از عمل وجود دارد که توجه به آن ها نتیجه شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد . اگر شما نیز کاندید مناسبی برای انجام پیکر تراشی و ابدومینوپلاستی هستید نکات زیر می تواند برایتان مفید واقع شود :

 1. عدم مصرف داروهایی که با رقیق کردن خون جراحی را با مشکل مواجه می کند ، بسیار مهم است که این دارو ها شامل ایبوپروفن و آسپرین هستند .
 2. در نظر داشته باشید که افراد سیگاری و کسانی که به مقدار زیادی مشروبات الکلی مصرف می کنند ، جراحی در آن ها پر ریسک بوده ؛ زیرا در حین عمل اختلالاتی را در بدن آن ایجاد می کند .
 3. فرد باید در شب قبل از جراحی به بهداشت خود توجه کرده و با انجام استحمام با بدن پاکیزه به بیمارستان مراجعه کند .
 4. ناشتا بودن قبل از انجام پیکرتراشی مهم است ؛ بنابراین تا چند ساعت قبل از عمل چیزی میل نکرده و بگذارید معده تان استراحت کند .
 5. در صورتی که جهت لاغری رژیم غذایی دریافت کرده اید ، باید تا چند روز پیش از عمل آن را کنار گذاشته و به مصرف مواد غذایی پر ارزش بپردازید .
 6. از خوردن نوشیدنی های کافئین دار تا سه روز قبل پیکرتراشی اجتناب کنید .
 7. آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام داده و نتایج آن را در روز عمل با خود به همراه داشته باشید . این آزمایش اغلب تست CBC بوده و در مواردی که فرد بیماری زمینه ای نیز داشته باشد آزمایشات اندکی متفاوت خواهد بود .
 8. در شب پیش از انجام ابدومینوپلاستی ، استراحت کافی داشته و در روز عمل نیز لباس گشاد و راحتی را به همراه داشته باشید .

مراقبت های بعد از پیکرتراشی

ممطمئنا پزشک توصیه‌ های مورد نیازی را در خصوص رعایت پیکر تراشی به بیماران خود ارائه می کند که عبارتند از موارد زیر :

 • استراحت کنید و طی مدت 7 تا 10 روز ابتدایی پیاده ‌روی آرام داشته باشید.
 • حداقل در مدت چهار هفته اول از انجام فعالیت ها و یا ورزش های سنگین پرهیز کنید.
 • از پوشیدن لباس تنگ و یا هر چیز دیگری که سبب تحت فشار قرار گرفتن بخیه ‌های شما می شود پرهیز کنید.
 • به دستور پزشک و در تا مدتی که وی توصیه می کند ، گن های مخصوص پس از عمل بر تن کنید.
 • هر گونه درد شدید ، خونریزی و یا علائم غیر معمول را به پزشک خود گزارش دهید.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نوعی جراحی زیبایی در جهت حذف چربی ‌های اضافی و سلولیت بدن می باشد. فناوری مورد استفاده لیپوماتیک در شکستن و مکش چربی‌ ها بسیار پیشرفته و  متفاوت تر از لیپوساکشن می باشد. از این رو لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی موجود در زیر پوست و همچنین اثری ماندگارتر می‌ شود. امروزه برای رسیدن به نتیجه ای طبیعی‌ ، اغلب لیپوماتیک با تکنیک های دیگری همچون لیفت بدن ، جراحی پلاستیک شکم ، افزایش یا کاهش پستان و یا عمل ‌های پلاستیک مشابه ترکیب می‌ شود.

این متد بیشتر با بی ‌حسی موضعی انجام می ‌شود اما در صورتی که با تکنیک هایی دیگر ترکیب شود ، بیهوشی عمومی برای بیمار پیشنهاد می‌ شود. در این روش که مشابه لیپوساکشن است ، لوله کانولا وارد بافت‌های چربی می‌ شود و سپس چربی ها توسط ارتعاش ناشی از امواج فراصوت و همچنین حرکت چرخشی دست جراح ، تخریب می‌ شود. از این رو میزان خونریزی و عارضه در این متد بسیار کمتر می باشد که زمان بهبودی را سریعتر می کند. در این روش نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نیست و فرد بلافاصله پس از لیپوماتیک ترخیص می ‌شود.

پیکرتراشی و زایمان طبیعی

نکته مهمی که بانوان بعد از انجام روش‌ های پیکرتراشی همچون الترازد و یا لیپوماتیک ، باید رعایت کنند این است که تا یک سال پس از این پروسیجرها  اقدام به بارداری نکنند. درمان کامل نواحی عمل شده بین ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد. زنانی که زایمان را به صورت سزارین و طبیعی انجام داده ‌اند ، در صورتی که قصد پیکرتراشی دارند ، می بایست پس از گذشت ۶ ماه از آن اقدام کنند. زیرا تغییرات هورمون استروژن و افزایش وزن طی دوره بارداری طبیعی بوده و بهتر است تا زمان برگشت به قبل از دوران بارداری ، به جراحی های لاغری اقدام نکنند.

 سوالات متداول در رابطه با پیکرتراشی

بهترین روش پیکر تراشی چیست ؟

در واقع نمی توان گفت که کدام یک از روش های فوق بهتر است، چرا که هر یک از آن ها برای اقدام خاصی می باشد. بنابراین برای انجام این عمل فرد باید معاینه شود و با توجه به مشکل بیمار مناسب ترین روش انتخاب و صورت گیرد.

انواع روش های پیکر تراشی چیست ؟

شامل لیپوست ، لیپوماتیک ، لیپولیز اولتراسونیک ، اولترازد ، بادی جت و لیپولیز می باشد.

انجام پیکر تراشی برای کدام قسمت بدن مناسب می باشد ؟

در واقع این عمل برای شکم ، پهلو ، ران ها و ساق های پا مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا انجام پیکر تراشی عوارضی را در پی خواهد داشت ؟

در این باره می توان گفت که چنانچه فرد برای انجام این عمل به پزشک خوب و با تجربه مراجعه نماید و انتظار معقولی داشته باشد، دچار هیچ عوارضی نخواهد شد.

سن مناسب برای انجام این عمل چه زمانی است ؟

کمترین سن برای انجام این عمل 18 سال و حداکثر سن 60 سال می باشد.

پیکرتراشی در کدام نواحی بدن انجام می‌ شود؟

بهترین جراح پیکر تراشی می تواند این فرایند زیبایی را در نواحی مختلف بدن که چربی‌ های اضافه دارند ، از جمله غبغب ، گردن ، سینه ، شکم ، صورت ، پهلوها ، ران‌ ها ، ساق پا ، پشت و بازوها انجام دهد. محبوب ‌ترین و پرطرفدارترین پروسه پیکر تراشی ، همان جراحی شکم و پهلو می باشد که اشخاص بسیاری داوطلب این روش بوده و تمایل بالایی به از بین بردن چربی های اضافه در این نواحی را دارند.

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

یکی از سوالات متداولی که در جلسه مشاوره از بهترین دکتر پیکرتراشی تهران پرسیده می شود عوارض آن روش لاغری می باشد، باید بگوییم در صورتی که این عمل توسط یک پزشک مجرب و باتجربه انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت. همچنین به این نکته توجه کنید که بیمار برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از آن بهتر است اقدامات قبل و بعد از آن روش را رعایت کند.

هزینه پیکرتراشی چقدر می باشد؟

هزینه این عمل با توجه به ناحیه تحت درمان ، روش درمان ، هزینه محل پيکرتراشي به عنوان مثال بیمارستان یا مطب ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود. به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی جهت انجام این عمل مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید و برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده نمایید.

 

پیکرتراشی

 

آیا چربی هایی که طی این عمل از بدن خارج می شود، قابل بازگشت است؟

بله – در صورتی که پس از عمل فرد رژیم غذایی و تغذیه مناسبی نداشته باشد، احتمال برگشت مجدد چربی ها وجود دارد. همچنین میزان برگشت چربی ها به ناحیه تحت درمان و روش مورد استفاده نیز بستگی دارد.

آیا در روش بادی جت فرد بیهوش خواهد شد ؟

پیکرتراشی با آب یا همان بادی جت نوعی عمل سرپایی است و به همین دلیل با بی حسی موضعی انجام شده و نیاز به بیهوش شدن کامل بیمار نیست.

آیا دوران نقاهت بادی جت طولانی است ؟

خیر – در بادی جت عوارض نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است و به همین دلیل دوران نقاهت کوتاه تری خواهد داشت و بیمار پس از چند روز استراحت می تواند انجام فعالیت های روزمره خود را از سر گیرد.

پاسخ

17 − یازده =

Call Now Button