پیکرتراشی

افرادی که در برخی از نقاط بدن خود دارای چربی هستند و با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته اند آن ها را از بین ببرند از انواع روش های پیکرتراشی استفاده می کنند. دکتر نفیسه جوادی بهترین جراح پیکرتراشی در تهران ، با تکیه بر دانش و مهارت خود قادر است اندامی ایده آل و زیبا برای شما به وجود آورد.در اینحا می توانید پاسخ سوالاتی از قبیل ف پیکرتراشی چیست؟ انواع مختلف روش های جراحی کدام است؟ آیا لاغری بدون عمل ممکن است؟ این روش برای چه کسانی مناسب است؟ و بسیاری سوالت دیگر که می توانید در این متن به دنبال پاسخ خود باشید. در نتیجه بهتر است که این مقاله را با دقت بالا مطالعه کنید.

 

پیکرتراشی

 

پیکرتراشی موضعی چیست؟

سالیان متوالی تنها راه خوش هیکل شدن ف لاغری از طریق برنامه غذایی و رژیم ممکن بوده اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان توانسته اند که بهترین راه کار را برای از میان برداشتن چربی بدن انجام دهند. پیکرتراشی می تواند نتیجه ای دائمی و ماندگار را برای فرد متقاضی به دنبال داشته باشد. اگر به دلایل متفاوتی دچار اضافه وزن کلی یا حتی چاقی رد برخی از قسمت های بدن شدید می توانید با استفاده از روش پیکرتراشی موضعی از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

انواع روش های پیکرتراشی

 • لیپوست
 • اولترازد
 • لیپولیز
 • لیپوماتیک و غیره.

شاید افراد این سوال در ذهن شان ایجاد شود که کدام روش برای لاغری و از بین بردن چربی ها مناسب می باشد که باید پاسخ دهیم شما پس از انتخاب یک دکتر خوب پیکرتراشی در تهران برای این عمل با مراجعه به او می توانید اطلاعات را لازم را درباره انواع روش های پيکرتراشي به دست آورده و بهترین روش را انتخاب کنید.

پیکرتراشی با لیپوست

لیپوست نوعی دستگاه پیشرفته از نسل لیپوماتیک می باشد که قابلیت و قدرت زیادی در از بین بردن چربی های بدن به صورت موضعی دارد. این دستگاه همچنین تمامی مزایای دستگاه بادی جت را نیز دارد با این تفاوت که دستگاه بادی جت قدرت بیشتری داشته و می تواند حجم زیادی از چربی را از بین ببرد.

لاغری با لیپوست یک روش لاغری بدون درد می باشد و میزان تورم ناشی از آن اندک است. این دستگاه مجهز به تکنیک T.L.A بوده که باعث تزریق یکنواخت محلول تامسونت به بافت چربی می شود. همچنین بهتر است بدانید که این دستگاه از تکنولوژی ساکشن و ویبریشن به طور همزمان برای از بین بردن چربی استفاده می کند.

پیکرتراشی با اولترازد

این روش لاغری به صورت غیر تهاجمی می باشد که با استفاده از امواج صوتی و حرارتی باعث از بین بردن چربی های موجود در بدن می شود. دستگاه اولترازد زمانی که امواج را به ناحیه تحت درمان می تاباند باعث ایجاد فشار منفی در آن بخش می شود و سلول های چربی به دلیل اینکه نمی توانند این فشار منفی ایجاد شده را تحمل کنند منفجر می شوند و به این ترتیب چربی های موجود در آن ناحیه به طور کامل از بین می رود.در این متد از امواج هایفو و یا اولتراسوند برای چربی سوزی قسمت های مختلف بدن استفاده می‌ کنند که موجب تولید کلاژن ها و تحریک فیبروپلاست‌ ها می ‌گردد. پس از ورود امواج اولتراسوند به چربی‌های سطحی ، می توان چربی‌ های عمقی زیر پوست را تبدیل به مایع و از بدن خارج کرد.

 

پیکرتراشی

 

لاغری با اولترازد در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی چربی را از بین خارج می کند. این دستگاه به دلیل سرعت زیادی که در از بین بردن چربی دارد باعث خستگی بیمار و پزشک نمی شود. احتمال بروز آمبولی در این روش بسیار کم می باشد.

مزایای روش اولترازد 

 • عدم نیاز به بستری شدن
 • بدون بیهوشی عمومی
 • سرعت بالا در حذف چربی‌ های اضافه
 • مناسب برای تمام قسمت های بدن
 • امکان شش تکه کردن شکم

پیکرتراشی با روش ابدومینوپلاستی

این تکینک برای اشخاصی مناسب است که چربی‌ های اضافه بسیاری در شکم و پهلوی خود دارند به گونه ‌ای که شکمشان حالتی آویزان و افتاده پیدا کرده است. در این روش علاوه بر اینکه چربی‌های اضافه موجود در نواحی شکم و پهلوها خارج می‌ شوند ، پوست شکم نیز با روش لیفت کشیده و صاف شده و تمام چین و چروک های آن رفع می شود. در این تکنیک پزشک با ایجاد برشی در زیر شکم ، چربی و پوست اضافه ناحیه زیر شکم را خارج کرده و پوست شکم را از محلی بالاتر از ناف به قسمت پایینی آن پیوند می کند. از این تکنیک برای لیفت بازو و ران نیز استفاده می شود.

پیکرتراشی در کدام نواحی بدن انجام می‌ شود؟

بهترین جراح پیکر تراشی می تواند این فرایند زیبایی را در نواحی مختلف بدن که چربی‌ های اضافه دارند ، از جمله غبغب ، گردن ، سینه ، شکم ، صورت ، پهلوها ، ران‌ ها ، ساق پا ، پشت و بازوها انجام دهد. محبوب ‌ترین و پرطرفدارترین پروسه پیکر تراشی ، همان جراحی شکم و پهلو می باشد که اشخاص بسیاری داوطلب این روش بوده و تمایل بالایی به از بین بردن چربی های اضافه در این نواحی را دارند.

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

یکی از سوالات متداولی که در جلسه مشاوره از بهترین دکتر پیکرتراشی تهران پرسیده می شود عوارض آن روش لاغری می باشد، باید بگوییم در صورتی که این عمل توسط یک پزشک مجرب و باتجربه انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت. همچنین به این نکته توجه کنید که بیمار برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از آن بهتر است اقدامات قبل و بعد از آن روش را رعایت کند.

هزینه پیکرتراشی چقدر می باشد؟

هزینه این عمل با توجه به ناحیه تحت درمان ، روش درمان ، هزینه محل پيکرتراشي به عنوان مثال بیمارستان یا مطب ، هزینه آزمایشات و داروها ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود. به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی جهت انجام این عمل مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید و برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده نمایید.

 

پیکرتراشی

 

مراقبت های بعد از پیکرتراشی

ممطمئنا پزشک توصیه‌ های مورد نیازی را در خصوص رعایت پیکر تراشی به بیماران خود ارائه می کند که عبارتند از موارد زیر :

 • استراحت کنید و طی مدت 7 تا 10 روز ابتدایی پیاده ‌روی آرام داشته باشید.
 • حداقل در مدت چهار هفته اول از انجام فعالیت ها و یا ورزش های سنگین پرهیز کنید.
 • از پوشیدن لباس تنگ و یا هر چیز دیگری که سبب تحت فشار قرار گرفتن بخیه ‌های شما می شود پرهیز کنید.
 • به دستور پزشک و در تا مدتی که وی توصیه می کند ، گن های مخصوص پس از عمل بر تن کنید.
 • هر گونه درد شدید ، خونریزی و یا علائم غیر معمول را به پزشک خود گزارش دهید.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نوعی جراحی زیبایی در جهت حذف چربی ‌های اضافی و سلولیت بدن می باشد. فناوری مورد استفاده لیپوماتیک در شکستن و مکش چربی‌ ها بسیار پیشرفته و  متفاوت تر از لیپوساکشن می باشد. از این رو لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی موجود در زیر پوست و همچنین اثری ماندگارتر می‌ شود. امروزه برای رسیدن به نتیجه ای طبیعی‌ ، اغلب لیپوماتیک با تکنیک های دیگری همچون لیفت بدن ، جراحی پلاستیک شکم ، افزایش یا کاهش پستان و یا عمل ‌های پلاستیک مشابه ترکیب می‌ شود.

این متد بیشتر با بی ‌حسی موضعی انجام می ‌شود اما در صورتی که با تکنیک هایی دیگر ترکیب شود ، بیهوشی عمومی برای بیمار پیشنهاد می‌ شود. در این روش که مشابه لیپوساکشن است ، لوله کانولا وارد بافت‌های چربی می‌ شود و سپس چربی ها توسط ارتعاش ناشی از امواج فراصوت و همچنین حرکت چرخشی دست جراح ، تخریب می‌ شود. از این رو میزان خونریزی و عارضه در این متد بسیار کمتر می باشد که زمان بهبودی را سریعتر می کند. در این روش نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نیست و فرد بلافاصله پس از لیپوماتیک ترخیص می ‌شود.

پیکرتراشی و زایمان طبیعی

نکته مهمی که بانوان بعد از انجام روش‌ های پیکرتراشی همچون الترازد و یا لیپوماتیک ، باید رعایت کنند این است که تا یک سال پس از این پروسیجرها  اقدام به بارداری نکنند. درمان کامل نواحی عمل شده بین ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد. زنانی که زایمان را به صورت سزارین و طبیعی انجام داده ‌اند ، در صورتی که قصد پیکرتراشی دارند ، می بایست پس از گذشت ۶ ماه از آن اقدام کنند. زیرا تغییرات هورمون استروژن و افزایش وزن طی دوره بارداری طبیعی بوده و بهتر است تا زمان برگشت به قبل از دوران بارداری ، به جراحی های لاغری اقدام نکنند.

 سوالات متداول در رابطه با پیکرتراشی

بهترین روش پیکر تراشی چیست ؟

در واقع نمی توان گفت که کدام یک از روش های فوق بهتر است، چرا که هر یک از آن ها برای اقدام خاصی می باشد. بنابراین برای انجام این عمل فرد باید معاینه شود و با توجه به مشکل بیمار مناسب ترین روش انتخاب و صورت گیرد.

انواع روش های پیکر تراشی چیست ؟

شامل لیپوست ، لیپوماتیک ، لیپولیز اولتراسونیک ، اولترازد ، بادی جت و لیپولیز می باشد.

انجام پیکر تراشی برای کدام قسمت بدن مناسب می باشد ؟

در واقع این عمل برای شکم ، پهلو ، ران ها و ساق های پا مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا انجام پیکر تراشی عوارضی را در پی خواهد داشت ؟

در این باره می توان گفت که چنانچه فرد برای انجام این عمل به پزشک خوب و با تجربه مراجعه نماید و انتظار معقولی داشته باشد، دچار هیچ عوارضی نخواهد شد.

سن مناسب برای انجام این عمل چه زمانی است ؟

کمترین سن برای انجام این عمل 18 سال و حداکثر سن 60 سال می باشد.

 

پیکرتراشی

 

آیا چربی هایی که طی این عمل از بدن خارج می شود، قابل بازگشت است؟

بله – در صورتی که پس از عمل فرد رژیم غذایی و تغذیه مناسبی نداشته باشد، احتمال برگشت مجدد چربی ها وجود دارد. همچنین میزان برگشت چربی ها به ناحیه تحت درمان و روش مورد استفاده نیز بستگی دارد.

آیا در روش بادی جت فرد بیهوش خواهد شد ؟

پیکرتراشی با آب یا همان بادی جت نوعی عمل سرپایی است و به همین دلیل با بی حسی موضعی انجام شده و نیاز به بیهوش شدن کامل بیمار نیست.

آیا دوران نقاهت بادی جت طولانی است ؟

خیر – در بادی جت عوارض نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است و به همین دلیل دوران نقاهت کوتاه تری خواهد داشت و بیمار پس از چند روز استراحت می تواند انجام فعالیت های روزمره خود را از سر گیرد.

پاسخ

17 − چهار =

Call Now Button