28 مارس

لیپوماتیک و بارداری

لیپوماتیک و بارداری

لیپوماتیک این امکان را ایجاد می کند که چربی های مازادی که در بدن ذخیره شده است را از بدن خارج و تخلیه کرد و شما به اندام و وزن ایده آل خود دست پیدا کنید در این مقاله به ارتباط عمل لیپوماتیک و بارداری خواهیم پرداخت.

لیپوماتیک و بارداری

تصوری که اکثر اشخاص در مورد انجام لیپوماتیک وتاثیر آن بر بارداری دارند این است که بعد از انجام لیپوماتیک دیگر نمی توانند باردار شوند و یا اینکه بعد از انجام آن و خارج کردن چربی ها حالت ارتجاعی شکم از بین برود و فرد در دوران بارداری دچار مشکل می شود ، درست است که لیپوماتیک موجب لیفت نیز می گردد ، اما باعث سفتی بیش از اندازه پوست نمی شود ، و آن دسته از افرادی که این جراحی را انجام می دهند می توانند بدون هیچ مشکلی باردار شوند و زایمان طبیعی انجام دهند.

در این عمل به روی بدن هیچ برشی داده نمی شود و نیازی به جراحی بزرگ و بخیه ندارد بلکه این دستگاه از طریق شکاف های بسیار کوچک به زیر پوست وارد می شود و این دستگاه با ایجاد ارتعاش و لرزش باعث خرد و کوچک شدن چربی ها می شود و به دلیل حرکت های یجاد شده این چربی ها را به مخزن های چربی هدایت می کند ، انجام این جراحی هیچ گونه خطر و آسیبی برای بارداری یا انجام جراحی های دیگر ایجاد نمی کند و فرد دچار مشکل نمی شود .

یکی از ویژگی های این روش که باعث ارجحیت آن به سایر روش ها می شود ، این است که این روش با بی حسی موضعی انجام می شود ، اما در سایر روش ها از بیهوشی برای انجام فرایند تخلیه چربی استفاده می شود ، یکی دیگر از ویژگی های این روش این است که بعد از انجام لیپوماتیک فرد دچار افتادگی یا شل شدن پوست نمی شود و کاهش وزن بر اثر انجام لیپوماتیک تا مدت ها باقی می ماند اما هیچ کدام از این عوامل باعث ایجاد مشکل در بارداری نمی شود .

 

دکتر نفیسه جوادی متخصص جراحی عمومی – پلاستیک و گوارش ( لاپاراسکوپی , لیپوماتیک , لاغری با اولترازدپیکرتراشی )

دکتر نفیسه جوادی

 

درباره نویسنده

درمان هموروئید | دکتر نفیسه جوادی
بواسیر و یا شقاق بسیار در میان خانمها و آقایان دیده میشود که به دو شکل شقاق و یا بواسیر داخلی وجود دارد. هموروئید در کانال مقعد به شکل بالشتک های عروقی طبیعی قرار دارد و چنانچه ملتهب داشته باشند یا ورم کنند به صورت غیر طبیعی آزار دهنده هستند این رگ التهاب پیدا کرده در رکتوم مقعد در هنگام دفع مدفوع با زور زدن و یا در زمان بارداری بر اثر چاقی رخ خواهد داد.که همراه با خارش در این ناحیه و خونریزی است .

پاسخ

یازده + 8 =