لیپولیز

لیپولیز

معنی کلمه لیپولیز تجزیه چربی توسط لیزر است ، اما معنای رایج لیپولیز   تخریب بافت چربی یا کا ش حجم چربی است . روش لیپولیز در سال 2006 توسط سازمان دارو وغذای آمریکا تایید گردید . در مکانیسم لـیپولیز فیبر نوری لیزر ( مایع تومیسنت ) ، داخل بافت چربی تزریق می گردد و توسط تابش اشعه لیزر ، بافت چربی به صورت نیمه مایع می شوند  و به راحتی جذب بدن می شود یا می توان از بدن خارج کرد . نواحی نظیر پهلو ، باسن و شکم که حجم چربی زیاد است ، چربی را با وکیوم از بدن خارج می کنیم ، ولی در برخی نواحی  همچون غبغب حجم چربی پایین می باشد و نیازی به تخلیه چربی نیست و جذب بدن می گردد. در انتهای عمل لـیپولیز ، با تابش  یک اشعه دیگر که منجر به لیفت پوست می شود ، از شلی  پوست جلوگیری می گردد .

لیپولیز

فرق لیپولیز با ساکشن

در لـیپولیز به دلیل تزریق و لیزر انجام شده ، موقع جراحی ، کاهش سایز تا چند ماه پس از اجام لیپولیز ادامه می یابد و همچنین در پایان ، لیزر لیفت باعث کلاژن سازی شده و از شل شدن پوست جلوگیری می گردد . با درنظر داشتن این موضوع که  در لیزر لـیپولیز ، عروق بسته می شود خطر آمبولی نیز کاهش می یابد .

چه کسانی بهتر است لیپولیز انجام ندهند ؟

 • کسانی که شکم افتاده و شلی دارند .
 • اشخاص مبتلا به بیماری های خاص
 • اشخاصی که شاخص حجم بدنشان BMI بالا باشد .
 • افرادی که کاندیدای خوبی برای لیپولیز هستند :
 • کسانی که معضل چاقی موضعی دارند .

نکته مهم :

توصیه می شود که کل اندام ها را در یک جلسه لـیپولیز نکنید ، زیرا با توجه به این که قبل از جراحی  در هر یک از اندام ها مایع تومیسنت تزریق می شود ، در صورتی که در چند قسمت از بدن تزریق بشود امکان اینکه عوارضی را همراه داشته باشد ، وجود دارد ، بنابراین مدیریت تعداد جلسات جراحی را به پزشک معالج تان بسپارید .

همچنین یاد آور می شویم که وقتی بافت چربی از بین برود بازگشتی ندارد ، اما درصورتی که  رژیم غذایی خود را رعایت ننمایید ، سلول های باقی مانده رشد میکنند .

One thought on “لیپولیز

  پاسخ

  یازده − 7 =

  Call Now Button