23 فوریه

مراقبت های پس از لیپوماتیک

مراقبت های پس از لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک نوین ترین و مثمرثمرترین روش لاغری موضعی و تخلیه چربی است . اما نیاز است تا برای دست یابی به نتیجه مطلوب به مراقبت های پس از لیپوماتیک نیز توجه ویژه داشت .

مراقبت های پس از لیپوماتیک

 با توجه به این که برای انجام جراحی از داروی بی حسی و یا بی هوشی استفاده شده ، بهتر است تا فرد با یک همراه از کلینیک مرخص گردد .

رژیم غذایی پس از لیپوماتیک : در صورتی که لیپوماتیک با بی حسی انجام شده باشد ، نیازی به تغییر رژیم غذایی نیست ، اما اگر جراحی تحت بی هوشی انجام بگیرد ، بهتر است با آب و مایعات شروع کند .

  • از دو روز پیش از جراحی تا 48 ساعت بعد از آن از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید .
  • به منظور پیش گیری از کم آبی بدن ، آب ونوشیدنی های غیر الکی را تا حد لزوم استفاده نمایید .
  • بهتر است تا 24 ساعت رانندگی نکنید .
  • حدود 6 تا8 ساعت پس از جراحی کمی پیاده روی کنید ، اما تا آن موقع مطلقاً حرکت نکنید .
  • اگر پوست تان خیلی شل شده باشد ، تا 72 ساعت پس از جراحی ، به طور کامل و زاویه 90 درجه ننشینید ، چون پوست چروک می خورد و مایع در میان سیتوم آن ناحیه جمع شده و پوست به همان صورت شکل می گیرد .

 پوشیدن گن مخصوص : بعد از جراحی لیپوماتیک با هدف تخلیه بهتر مایعات از ناحیه برش ها و پیشگیری از ورم ، پوشیدن گن مخصوص الزامی می باشد . در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل اصلاً نباید گن را از تن تان در بیاورید و پس از آن نیز فقط برای استحمام مجاز به در آوردن گن می باشید . مدت زمان استفاده از گن توسط پزشک متخصص تعیین می شود .

امکان دارد که فرد تا چند روز در موقع تغییر وضعیت سریع مانند ازحالت نشستن به ایستادن کمی احساس سرگیجه و ضعف نماید ، که بهتر است تا فوری بنشیند یا حتی المقدور دراز بکشد .

از مصرف آسپرین ، بروفن و هر نوع دارویی که موجب رقیق شدن خون می گردد ، خود داری کنید .

دکتر نفیسه جوادی متخصص جراحی عمومی – پلاستیک و گوارش ( لاپاراسکوپی , لیپوماتیک , لاغری با اولترازدپیکرتراشی )

دکتر نفیسه جوادی

درباره نویسنده

درمان هموروئید | دکتر نفیسه جوادی
بواسیر و یا شقاق بسیار در میان خانمها و آقایان دیده میشود که به دو شکل شقاق و یا بواسیر داخلی وجود دارد. هموروئید در کانال مقعد به شکل بالشتک های عروقی طبیعی قرار دارد و چنانچه ملتهب داشته باشند یا ورم کنند به صورت غیر طبیعی آزار دهنده هستند این رگ التهاب پیدا کرده در رکتوم مقعد در هنگام دفع مدفوع با زور زدن و یا در زمان بارداری بر اثر چاقی رخ خواهد داد.که همراه با خارش در این ناحیه و خونریزی است .

پاسخ

چهار × سه =