درباره هموروئید

درباره هموروئید

درباره هموروئید : هموروئید یا بواسیر بالشتک های عروقی طبیعی هستند که در کانال مقعد قرار دارند و به کنترل دفع کمک می کنند.

زمانی که هموروئید ها متورم و ملتهب گردند، غیر طبیعی خواهند شد.

بیماری هموروئید یا بواسیر رگ های ملتهب و متورم در ناحیه رکتوم مقعد می باشند که موجب ناراحتی این ناحیه می شود.

علت ایجاد هموروئید

عوامل مختلفی در ایجاد هموروئید دخیل است اما به طور معمول تغذیه نامناسب و زور زدن هنگام دفع مدفوع و چاقی و بارداری اصلی ترین موارد هستند.

نشانه های هموروئید

  • خونریزی دردناک
  • تورم مقعد
  • احساس سوزش و وجود یک توده در مقعد
  • درد

درباره هموروئید

انواع هموروئید و نشانه های آن

هموروئید داخلی

زمانی که هموروئید داخلی متورم شود بدون درد خواهد بود به این خاطر که هیچ رشته حساس به دردی متصل به رگ های اعصاب وجود ندارد.

متورم بودن هموروئید باعث تراوش ماده ای خواهد شد که التهاب پوست اطراف مقعد را به همراه دارد که در نهایت موجب سوزش و خارش ناحیه خواهد شد.

هموروئید خارجی

هموروئید خارجی متفاوت است و رگ های هموروئید زیر پوست قرار گرفته اند و درناک هستند به این خاطر که در نزدیکی خود رشته های عصبی حساس به درد وجود دارد.

هموروئید خارجی زمانی ایجاد خواهد شد که رگ اصلی هموروئید از زیر پوست خارج شود و بر اثر کشیده شدن پوستی که روی رگ قرار دارد درد شدیدی احساس خواهد شد.

یک توده بزرگ در مقعد در این شرایط ایجاد خواهد شد.

پیشگیری از هموروئید

بهترین روش برای پیشگیری از بیماری بواسیر یا هموروئید این است که مقعد خود را نرم نگه داشته تا مدفوع به راحتی قابل دفع باشد و نیاز به فشار زیاد برای عبور نداشته باشد.

روش هایی که کمک خواهد کرد که مقعد نرمی داشته باشید استفاده از غذاهای فیبردار در رژیم غذایی خود و نوشیدن 6 الی 8 لیوان آب در روز است.

پاسخ

7 + 12 =

Call Now Button