13 فوریه

تکنیک لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک ، نوین ترین شیوه تخلیه چربی از بدن می باشد . نتیجه این روش با سایر متد های قبلی از جمله لیپولیز و ساکشن کاملا متفاوت می باشد .

تکنیک لیپوماتیک

درشیوه Lipomatic ، در آغاز سلول های چربی به صورت  فیزیکى تخریب می گردد ، یعنی از اشعه یا حرارت استفاده نمی شود . در سیستم لیپوماتیک با حرکات لرزشی کانولا ( لوله متصل به دستگاه ) به صورت آزاد درآمده و پس از آن چربی  به آهستگی و بدون درد و خونریزی  توسط دستگاه از بدن خارج میشود .

 لیپوماتیک ، مشکلات ایمنی که در شیوه سنتی لیپوساکشن دیده می شد را رفع نموده است . با حسگرهایی که در دستگاه تعبیه شده ، حفاظت بافت های حساس بدن (رگهای خونی، اعصاب، ماهیچه ها) انجام می گیرد . درسیستم لیپوماتیک معمولاً هدف اصلی کاهش سایز است ، نه کاهش وزن .در حقیقت سایز، حجم  فرم بدن را تغییر می دهد . جراحی لیپوماتیک بسیار ساده و بدون عارضه است و معمولاً نتیجه آن مطلوب خواهد بود .

لیپوماتیک باعث افزایش افتادگی پوست نمی شود ، حتی در سفت شدن و لیفت پوست موثر است وکاهش سایز ، مدتی بعد از عمل نیز ادامه دارد و موجب رفع سلولیت هم می شود .

با توجه به عدم استفاده از لیزر و تولید حرارت در بافت چربى، احتمال فیبروز در بافت زیر پوست  بسیار اندک است و برای بانوانی که تا کنون زایمان نکرده اند مناسب تر است .

در ضمن لیپوماتیک براى افرادی که قبلاً ساکشن یا لیپولیز انجام داده اند و نتیجه مطلوبی را دریافت نکرده اند و  بافت چربى هایشان سفت و فیبروز شده ، مناسب است .

تکنیک لیپوماتیک توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDA تایید شده و در ۵۰ کشور جهان استفاده می شود . لیپوماتیک با شیوه ای بدون خطر و با دقت بالا ، امکان تخلیه چربی در قسمت های مختلف بدن مانند شکم ، پهلو ، باسن ، ران و … را بطور یکنواخت فراهم آورده است به کمک تکنیک لیپوماتیک در طول یک جلسهمی توان به اندامی زیبا و مناسب دست یافت .  لذا روش لیپوماتیک به پیکرتراشی نیز معروف شده است .

درتکتیک لیپوماتیک نقاهت پس از عمل بسیار کوتاه و حدود ۳ تا ۷ روز می باشد . مدت زمان استفاده از گن پس از جراحی لیپوماتیک در حدود چهار هفته می باشد .

همچنین با توجه به اینکه سلول های چربی پس از خارج شدن آسیبی نمی بیند می توان آن را به سایر نواحی بدن تزریق نمود .

دکتر نفیسه جوادی متخصص جراحی عمومی – پلاستیک و گوارش ( لاپاراسکوپی , لیپوماتیک , لاغری با اولترازدپیکرتراشی )

دکتر نفیسه جوادی

درباره نویسنده

درمان هموروئید | دکتر نفیسه جوادی
بواسیر و یا شقاق بسیار در میان خانمها و آقایان دیده میشود که به دو شکل شقاق و یا بواسیر داخلی وجود دارد. هموروئید در کانال مقعد به شکل بالشتک های عروقی طبیعی قرار دارد و چنانچه ملتهب داشته باشند یا ورم کنند به صورت غیر طبیعی آزار دهنده هستند این رگ التهاب پیدا کرده در رکتوم مقعد در هنگام دفع مدفوع با زور زدن و یا در زمان بارداری بر اثر چاقی رخ خواهد داد.که همراه با خارش در این ناحیه و خونریزی است .

پاسخ

5 × سه =