اولتراسونیک چیست

اولتراسونیک چیست ؟

اولتراسونیک یکی از شیوه های لاغری است که برای خارج کردن چربی های مازاد بدن به کار برده می شود . این شیوه به واسطه ی امواج مافوق صوت صورت می گیرد که در آقایان و بانوان بسیار تفاوت دارد . لاغری به شیوه اولتراسونیک در نقاطی مانند : غبغب ، شکم ، ران ها و پهلو کارآیی دارد . در ادامه مطالب می توانیم به مفهوم اولتراسونیک چیست بپردازیم .

ساختار کلی  اولتراسونیک چیست ؟

 

اولتراسونیک چیست

 

دستگاه اولتراسونیک با فرکانسی دارای 40000 هرتز و سرعتی بالا موجب لرزاندن سلول های چربی در نواحی مختلف بدن می گردد ، این پدیده  موجب به وجود آمدن حباب های هوا در بیرون و درون سلول ها می گردد و در موقع انفجار حباب های به وجود آمده فشاری حدوداً 200 بار را ایجاد می کند ، که منجر به فشرده شدن سلول ها از بیرون شده و در درون سلول ها ، حباب ها موجب شکاف غشاء ی سلول ها می شوند تا اندازه ای که تری گلیسرید را به گلیسیرین و اسید های چرب آزاد تجزیه می کنند .

 لیپوساکشن اولتراسونیک چیست ؟

این تکنیک بدون بیهوش کردن بیمار و با  بی حسی موضعی انجام می شود و فقط با برشی نیم سانتی بر روی  ناحیه هایی که قرار است روی آن عمل اولتراسونیک انجام شود ، صورت می پذیرد و به وسیله ی  سوزن هایی با ظرافت و خصوصیت خاص ، به همراه  داروهای بی حسی وارد بافت چربی شده و باعث بی حسی موضعی می شود . به وسیله دستگاه اولتراسونیک که امواج مافوق صوت از راه پروپ خاصی چربی را به صورت مایع در آورده  و خارج می کنند . به آن دلیل که فرکانس این امواج مافوق صوت فقط برای  زدودن چربی تنظیم شده و بر دیگر سلول های بافت زیر پوستی مانند اعصاب ، عروق و بافت های هم بندی تاثیری ندارد ، آن ها به صورت دست نخورده باقی خواهد ماند و خونریزی به وجود نخواهد آمد و خطر آمبولی خیلی کمتر می شود و بر خلاف لیپوساکشن معمولی که قسمت زیرین پوست خالی نمی شود و بافت های زیر پوست با حداقل آسیب به بهترین وجه  ممکن جمع می شود .

پاسخ

18 + 19 =

Call Now Button