ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یا بیماری بزرگ شدن سینه در مردان می تواند علت های مختلفی داشته باشد و اکثریت آقایان در سنین جوانی و نوجوانی به این عارضه دچار می شوند. افراد برای درمان این عارضه باید حتما به یک پزشک متخصص و جراح عمومی بروند. دکتر نفیسه جوادی می تواند به شما  در رفع این مشکل کمک شایانی نماید.

ژنیکوماستی

علت به وجود آمدن بیماری ژنیکوماستی

این بیماری منجربه افتادگی یا افزایش سایز سینه آقایان می شود. برای اندام آقایان سینه هایی افتاده یا بزرگ تر از سایز طبیعی جلوه زیبایی ندارد و در حالت عادی سینه مردان باید صاف و مسطح باشد. آقایانی که سینه هایی افتاده و بزرگ دارند ، دچار بیماری ژنيكوماستي هستند

البته بزرگ بودن سینه ها همیشه به دلیل بیماری نیست و دلایل دیگری نیز دارد. دلایلی دیگر چون اختلال در هورمون ها و دوران بلوغ نیز می تواند منجربه بزرگ شدن پستان آقایان شود . به همین دلیل قبل از شروع درمان ،بهترین جراح سینه آزمایش های هورمونی مورد نیاز را برای بیمار تجویز می کند تا از وضعیت او مطلع شود.

در برخی مواقع آقایان بر اثر مصرف داروها یا چاقی بیش از حد  دچار ژنيكوماستي می شوند . در چنین مواقعی می توان با روش های طبیعی چون رژیم غذایی و ورزش منجربه کوچک شدن سینه آقایان شد. البته برخی از آقایان هستند که تمایل دارند در کمترین زمان ممکن چربی های اضافی و تجمع یافته در سینه را از بین ببرد. زیرا از بین بردن چربی های سینه با ورزش به طور معمول زمان زیادی می خواهد و فرد باید تحرک زیادی داشته باشد .

آقایانی که تمایل دارند در زمان کوتاه تری منجربه بهبود فرم و ظاهر سینه شوند ، می توانند جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهند. البته پس از معاینه توسط جراح متخصص بهترین راه به بیمار گفته می شود ولی به طور معمول بهترین نتیجه مربوط به جراحی کوچک کردن سینه می باشد.

ژنیکوماستی

نکاتی درباره ی بیماری ژنیکوماستی

ژنيكوماستي همیشه در افرادی که دچار چاقی هستند بروز نمی کند. برخی مواقع آقایانی که اندام متناسب دارند نیز دچار این بیماری می شوند. در اصل این بیماری موجب می شود تا سینه آقایان بیش از حد رشد کند و به مرور زمان دچار افتادگی سینه شوند. آقایانی که دارای اندام متناسبی هستند باید سینه هایی تخت و صاف داشته باشد و بزرگ بودن سینه ها در اینگونه آقایان قطعاً به علت اضافه وزن نیست .

بنابراین در صورت احساس توده قابل لمس یا بزرگ شدن غیر طبیعی سینه توصیه می شود به جراح و متخصص مراجعه کنند و مورد معاینه قرار گیرند . هنگامی که بزرگ شدن سینه ناراحتی و درد به همراه داشته باشد یا هنگام لمس سینه توده ای سفت را احساس کنید حتماً باید برای درمان اقدام کنید. جراحی کردن سینه می تواند بهترین روش درمان بزرگ شدن سینه آقایان باشد .

جراحی پستان در هر فردی با توجه به نیاز آن انجام می شود به طور مثال آقایان هیچ گاه عمل پروتز سینه انجام نمی دهند ولی پروتز سینه  یکی از جراحی های مورد علاقه بانوان است.

بزرگ بودن سینه مردان چه تاثیری بر روی زندگی آن ها دارد؟

بزرگ شدن سینه ها در مردان به مرور زمان موجب از بین رتن اعتماد به نفس به وجود آمدن احساس خجالت، اضطرات ، ناراحتی های روانی، نا امیدی و نارضایتی از ظاهر خود می شود. لازم به ذکر است که عدم درمان این بیماری ممکن است موجب تشدید پیدا کردن و بدخیم شدن آن شود. به همین خاطر ژنیکوماستی یکی از شایع ترین دلایل مراجعه آقایان به پزشک می باشد.

ژنیکوماستی

عوارض عمل ژنیکوماستی

همواره این نکته را به یاد داشته باشید ک هیچ نوع جراحی بدون خطر و عارضه نمی باشد. عمل ژنيكوماستي نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و دارای یک سری عوارض و خطرهای جانبی کوچک می باشد. افراد در صورتی که در انجام نکات مراقبتی بعد از عمل و انتخاب جراح توجه بسیار زیادی داشته باشند می توانند احتمال بروز این عوارض را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند. از جمله خطرارت این عمل می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • بروز واکنش های آلرژی به مواد و وسایل استفاده شده در حین جراحی
  • خونریزی
  • هماتوم
  • لخته شدن خون
  • خطرات بیهوشی
  • متقارن نبودن سینه ها
  • عفونت
  • تغییر حس در نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد.
  • از بین رفتن بافت چربی

آیا بیمه هزینه عمل ژنیکوماستی را تقبل می کند؟

از آن جایی که بیمه تنها هزینه عمل های درمانی را تقبل می کند و این عمل جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نمی گیرد حتی اگر در یک بیمارستان دولتی صورت پذیرد. انجام این عمل در هر فردی متفاوت می باشد، از همین رو هزینه نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعیین نمود.

هزینه درمان ژنیکوماستی

هزینه نهایی به فاکتور های مختلفی مانند دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک یا بیمارستان ، شرایط جسمانی بیمار ، میزان اصلاحات مورد نیاز ، روش مورد استفاده پزشک و غیره بستگی دارد. پس از اینکه روشی برای درمان تعیین شد جراح با توجه به دستمزد خود برای انجام آن ، هزینه را اعلام می کند. این عارضه اگر بر اثر چاقی نیز باشد منجربه کاهش جذابیت اندام آقایان می شود و بهتر است در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید.

 

پاسخ

4 × 4 =

Call Now Button