ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یا بیماری بزرگ شدن سینه در مردان می تواند علت های مختلفی داشته باشد و اکثریت آقایان در سنین جوانی و نوجوانی به این عارضه دچار می شوند. افراد برای درمان این عارضه باید حتما به یک پزشک متخصص و جراح عمومی بروند. دکتر نفیسه جوادی بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران می تواند به شما در رفع این مشکل کمک شایانی نماید.

 

ژنیکوماستی _ دکتر نفیسه جوادی

 

ژنیکوماستی چیست ؟

در واقع یک عارضه است که پیامد آن برای آقایان موجب افزایش سایز سینه ها شده و ممکن است این اتفاق در تمامی رنج سنین به وجود بیاید. دلایل بسیاری وجود دارد که مردان به ژنیکوماستی نیاز داشته باشند. به طور معمول برهم ریختگی تعادل هورمون های تستوسترون و استروژن از مهمترین مواردی است که باعث بروز چنین اتفاقی در افراد می شود. بروز چنین بیماری برای آقایان ممکن است برای هر دو سینه به وجود بیاید.

علت به وجود آمدن بیماری ژنیکوماستی

طبق گفته بهترین دکتر تهران ، این بیماری منجربه افتادگی یا افزایش سایز سینه آقایان می شود. برای اندام آقایان سینه هایی افتاده یا بزرگ تر از سایز طبیعی جلوه زیبایی ندارد و در حالت عادی سینه مردان باید صاف و مسطح باشد. آقایانی که سینه هایی افتاده و بزرگ دارند ، دچار بیماری ژنیکوماستی هستند.

البته بزرگ بودن سینه ها همیشه به دلیل بیماری نیست و دلایل دیگری نیز دارد. دلایلی دیگر چون اختلال در هورمون ها و دوران بلوغ نیز می تواند منجربه بزرگ شدن پستان آقایان شود . به همین دلیل قبل از شروع درمان ، بهترین جراح سینه آزمایش های هورمونی مورد نیاز را برای بیمار تجویز می کند تا از وضعیت عمومی و سلامت بیمار مطلع شود. پزشک شما می تواند بهترین راهنمای را درمود مناسب ترین نوع درمان به شما ارائه دهد.

در برخی مواقع آقایان بر اثر مصرف داروها یا چاقی بیش از حد دچار ژنیکوماستی می شوند . در چنین مواقعی می توان با روش های طبیعی چون رژیم غذایی و ورزش منجربه کوچک شدن سینه آقایان شد. البته برخی از آقایان هستند که تمایل دارند در کمترین زمان ممکن چربی های اضافی و تجمع یافته در سینه را از بین ببرد. زیرا از بین بردن چربی های سینه با ورزش به طور معمول زمان زیادی می خواهد و فرد باید تحرک زیادی داشته باشد .

آقایانی که تمایل دارند در زمان کوتاه تری منجربه بهبود فرم و ظاهر سینه شوند ، می توانند جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهند. البته پس از معاینه توسط جراح متخصص بهترین راه به بیمار گفته می شود ولی به طور معمول بهترین نتیجه مربوط به جراحی کوچک کردن سینه می باشد.

 

ژنیکوماستی _ دکتر جوادی

 

نکاتی درباره بیماری ژنیکوماستی به توصیه بهترین پزشک تهران

ژنیکوماستی همیشه در افرادی که دچار چاقی هستند بروز نمی کند. برخی مواقع آقایانی که اندام متناسب دارند نیز دچار این بیماری می شوند. در اصل این بیماری سبب می شود تا سینه آقایان بیش از حد رشد کند و به مرور زمان دچار افتادگی سینه شوند. آقایانی که دارای اندام متناسبی هستند باید سینه هایی تخت و صاف داشته باشد و بزرگ بودن سینه ها در اینگونه آقایان قطعاً به علت اضافه وزن نیست .

بنابراین در صورت احساس توده قابل لمس یا بزرگ شدن غیر طبیعی سینه توصیه می شود به جراح و متخصص مراجعه کنند و مورد معاینه قرار گیرند . هنگامی که بزرگ شدن سینه ناراحتی و درد به همراه داشته باشد یا هنگام لمس سینه توده ای سفت را احساس کنید حتماً باید برای درمان اقدام کنید. جراحی کردن سینه می تواند بهترین روش درمان بزرگ شدن سینه آقایان باشد . جراحی پستان در هر فردی با توجه به نیاز آن انجام می شود به طور مثال آقایان هیچ گاه عمل پروتز سینه انجام نمی دهند ولی پروتز سینه یکی از جراحی های مورد علاقه بانوان است.

بزرگ بودن سینه مردان چه تاثیری بر روی زندگی آن ها دارد؟

بزرگ شدن سینه ها در مردان به مرور زمان موجب از بین رتن اعتماد به نفس به وجود آمدن احساس خجالت ، اضطرات ، ناراحتی های روانی، نا امیدی و نارضایتی از ظاهر خود می شود. لازم به ذکر است که عدم درمان این بیماری ممکن است موجب تشدید پیدا کردن و بدخیم شدن آن شود. به همین خاطر ژنیکوماستی یکی از شایع ترین دلایل مراجعه آقایان به پزشک می باشد.

 

ژنیکوماستی _ دکتر جوادی

 

چگونگی درمان ژنیکوماستی

جهت درمان این بیماری یا برجستگی سینه در آقایان ، پزشک با توجه به شرایط هر فرد بهترین درمان را در نظر خواهد گرفت. اینکه سن فرد مبتلا به این عارضه چقدر است و آیا مشکل جسمی دارد یا در سلامتی کامل به سر می برد از عوامل تعیین کننده در نوع درمان می باشد. در موارد دیگر این موضوع اهمیت پیدا می کند که سطح برجستگی سینه یا درجه بیماری چیست. مساله بعد به این بر می گردد که آیا نوع درمان و داروها با فرد سازگار هست یا خیر.

در نهایت اینکه چقدر دوره بیماری طول خواهد کشید و انتظار بیمار پس از درمان چه باید باشد ، اهمیت پیدا خواهد کرد.
علائم آن از دوران بلوغ شروع می شود و معمولا بدون درمان خود به خود بهبود می یابد. این مدت ممکن است بین 6 ماه تا نهایتا سه سال زمان ببرد. اگر مصرف برخی داروها موجب بزرگ و برجسته شدن سینه شده باشد ، ضرورت قطع دارو طبیعی ست و می تواند مشکل را رفع نماید. اما اگر بیماری باعث ابتلا به ژنیکوماستی شده باشد باید درمان لازمه صورت پذیرد.

درمان ژنیکوماستی در تهران

در همان مراحل اولیه که بزرگ شدن سینه باعث نگرانیتان شد لازم است به پزشک در تهران مراجعه کنید. دکتر نوع درمان را برای شما مشخص خواهد کرد که می تواند یکی از موارد زیر باشد :

 • مصرف داروهای هورمونی برای ایجاد تعادل در هورمون ها
 • جراحی و برداشت بافت اضافی سینه

روش جراحی کوچک نمودن سینه در آقایان معمولا در دسترس نیستند مگر اینکه نیاز پزشکی برای آن وجود داشته باشد. به طور مثال ، اگر برای مدت طولانی دچار ژنیکوماستی بوده و بیماریتان به درمان های دارویی پاسخ نداد و مجبور به تحمل درد زیاد و ناراحتی بوده اید ، دکتر شما را به جراح پلاستیک ارجاع خواهد داد تا در صورت نیاز با جراحی مشکل مرتفع گردد.

عوارض عمل ژنیکوماستی

همواره این نکته را به یاد داشته باشید ک هیچ نوع جراحی بدون خطر و عارضه نمی باشد. عمل ژنیکوماستی نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و دارای یک سری عوارض و خطرهای جانبی کوچک می باشد. افراد در صورتی که در انجام نکات مراقبتی بعد از عمل و انتخاب جراح توجه بسیار زیادی داشته باشند می توانند احتمال بروز این عوارض را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند. از جمله خطرارت این عمل می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • بروز واکنش های آلرژی به مواد و وسایل استفاده شده در حین جراحی
 • خونریزی
 • هماتوم
 • لخته شدن خون
 • خطرات بیهوشی
 • متقارن نبودن سینه ها
 • عفونت
 • تغییر حس در نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد.
 • از بین رفتن بافت چربی

آیا بیمه هزینه عمل ژنیکوماستی را تقبل می کند؟

از آن جایی که بیمه تنها هزینه عمل های درمانی را تقبل می کند و این عمل جزو عمل های زیبایی محسوب می شود ، تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نمی گیرد حتی اگر در یک بیمارستان دولتی صورت پذیرد. انجام این عمل در هر فردی متفاوت می باشد ، از همین رو هزینه نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعیین نمود.

چه افرادی بیشترین احتمال ابتلا به این عارضه را دارند ؟

از آنجایی که می دانید این بیماری ممکن است زمینه آن از تولد تا سنین بلوغ باشد. بسیاری از نوزادان پسر در بدو تولد دارای سینه های بزرگ هستند. این موارد به دلیل میزان سطح بالای هورمون های مادر در نوزاد ممکن است به وجود آمده باشد. سن بلوغ برخی از پسران با  بزرگ شدن سینه ها همراه است که با تنظیم هورمون ها این اتفاق بر طرف خواهد شد. عمدتا این وضعیت بازه زمانی 6 ماه الی یک ساله را طی می کند. داشتن سینه های بزرگ در میان مردان میانسال بیشتر شایع است و می توان با انجام جراحی ژنیکوماستی این وضعیت را خاتمه داد.

استفاده کردن از چه اقلام دارویی منجر به افزایش سایز سینه در مردان می شود ؟

در بسیاری مواقع ممکن است به دلیل استفاده از برخی از داروهای درمانی برای افراد به وجود بیاید. داروهایی که می تواند منجر به بزرگی سینه آقایان شود ؛ عبارتند از :

 • اضطراب و افسردگی
 • استفاده بیش از حد مواد
 • عدم باروری مردان
 • پروستات بزرگ شده
 • بیماری های قلبی به ویژه نارسایی قلبی
 • سوزش سردل و حتی زخم معده

تمامی این بیماری ها با استفاده از داروهای درمانی قابلیت درمان و بهبود را دارند اما ممکن است که برای فرد پیامدهایی مانند بزرگی سایز سینه را در پی داشته باشد.

هزینه درمان ژنیکوماستی در تهران

هزینه نهایی به فاکتور های مختلفی مانند دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک یا بیمارستان ، شرایط جسمانی بیمار ، میزان اصلاحات مورد نیاز ، روش مورد استفاده پزشک و غیره بستگی دارد. پس از اینکه روشی برای درمان تعیین شد جراح با توجه به دستمزد خود برای انجام آن ، هزینه را اعلام می کند. این عارضه اگر بر اثر چاقی نیز باشد منجربه کاهش جذابیت اندام آقایان می شود و بهتر است در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید چرا که در طولانی مدت ممکن است باعث کاهش اعتماد بنفس در افراد شود.

پاسخ

3 × دو =

Call Now Button