نانوفت

نانوفت نوعی چربی مایع فیلر شده بوده که با به کارگیری تکنولوژی نانو و سلول های بنیادی به بدن تزریق خواهد شددر ادامه این مقاله دکتر نفیسه جوادی در رابطه با آن توضیحاتی را بیان می کند. در واقع سلول های چربی خرد و صاف شده و تبدیل به مایعی بسیار غلیظ از سلول های بنیادی می شود. سلول های بنیادی از سلول های بیولوژیکی محسوب می شوند که توسط تقسیم سلولی به سلول های اختصاصی تقسیم شده و به تولید بیشتر سلول های بنیادی کمک می کند. در واقع سلول های بنیادی نقش مهمی در بازسازی بافت های آسیب دیده دارند.

نانوفت

اخیرا بررسی ها حاکی از آن بوده که پس از گذشت 6 ماه از تزریق نانوفت سطحی ( تزریق چربی ) به پوست و لایه های عمیق در قسمت زیرین پوست ، موجب بهبود کیفیت پوست خواهد شد. به همین دلیل امروزه بسیاری از متخصصان زیبایی ، به منظور جوانسازی دست و صورت از این روش استفاده می کنند.

مزایای نانوفت

 • تاثیر طولانی مدت
 • ماده ای کاملا طبیعی
 • روشی حداقل تهاجمی ، با حداقل عوارض.
 • با تکنیک جراحی روز ، کمترین ناراحتی و بهبودی در کوتاه مدت.
 • بهبودی هر دو ناحیه تزریق چربی و ناحیه ای که چربی برداشت می شود.
 • به جا ماندن زخم های خیلی کوچک در ناحیه دهنده چربی و باقی نماندن هیچ گونه زخم یا اسکار اضافی در محل تزریق.

معایب نانوفت

در این روش قسمتی که چربی را اهدا می کند ، کمی دچار ناراحتی خواهد شد. اما به طور کلی تا به حال هیچ عارضه و خطری همچون عفونت ، کیست های چربی ، گرانولوم پوستی یا عوارض ناخواسته مشاهده نشده است.

نانوفت

چگونگی انجام نانوفت

در ابتدا یک گرافت یا پیوند چربی از برخی نواحی بدن همچون شکم یا ران برداشته می شود. در مرحله بعد چربی با محلول آب نمک شسته و فیلتر می شوند. در نهایت در سطح پوست تزریق می شود. این تزریق توسط سوزنی بسیار نازک و تیز طی چندین مرحله انجام می شود.

کاندیدای مناسب برای تزریق نانوفت

به طور کلی همه افرادی که از پوست های آسیب دیده یا پیر برخوردار هستند ، بهترین کاندید برای انجام این روش می باشند. همچنین لازم است فرد دارای چربی کافی برای ساخت آن باشد.

نواحی مناسب برای تزریق نانوفت

 1. صورت
 2. دست ها
 3. گردن و سینه ( ناحیه دکلته )

انجام نانوفت برای چه کسانی توصیه نمی شود ؟

 • افرادی که به آنورکسی یا بی اشتهایی عصبی مبتلا هستند.
 • افرادی همچون ورزشکاران که در بدن آن ها هیچ چربی ای وجود ندارد.

پاسخ

شش − سه =

Call Now Button