لیپوست

امروزه افراد زیادی به دنبال رسیدن به اندامی ایده آل هستند . به دلیل زیاد بودن این درخواست ها دستگاه های زیادی ساخته شده است و در بازار وجود دارد . یکی از به روز ترین دستگاه ها برای تخلیه  و ازبین بردن چربی ها لیپوست است که ساخته شده ی کشور آلمان و کمپانی MOLER می باشد . این روش امروزه یکی از بهترین روش های پیکرتراشی محسوب می شود. به توصیه دکتر نفیسه جوادی ، بهترین جراح عمومی در تهران برای داشتن اندامی زیبا و خوش فرم بهتر است از به روز ترین روش ها بهره مند شد و ایشان پیشنهاد می کنند برای داشتن بهترین انتخاب بهتر است که ادامه مطالب را با دقت مطالعه کنید.

 

لیپوست

 

لیپوست چیست ؟

یکی از جدید ترین و به روز ترین دستگاه های لاغری و نسل جدید از دستگاه لیپوماتیک است که قادر است چربی های موضعی بدن را به طور چشمگیری تخلیه کند. می توان این پروسه را به دلیل فناوری های پیشرفته می توان به پیکرتراشی آن را تلقی کرد. مزیت اصلی این روش در واقع درمانی و زیبایی بودن آن می باشد. در واقع یعنی می توان از این فرآیند برای داشتن هیکلی زیبا و به علاوه راحتی از دست چربی های اضافه بدن را تجربه کرد.

لیپوست دارای :

 • استاندارد بین المللی سازمان جهانی غذا و داروی آمریکا .
 • EC اروپا .
 • سازمان وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران .

در این عمل از تکنیک وایبرشن ، مکش میکروسکپی استفاده می شود که نتیجه ی آن تخلیه شدن چربی ها از نواحی متفاوت بدن است که  به صورت یکنواخت و همگن صورت می گیرد .

به این روش تخلیه به صورت همگن و یکنواخت TLA می گویند که به پزشک این امکان را می دهد که محلول تامونست را به صورت مستقیم وارد بافت های چربی بیمار کند . روش TLA موجب می گردد که دما ی بدن بیمار ثابت و مدت زمان بی حسی بیستر و بیمار احساس امنیت بیشتری کند . مزایای دیگر این عمل این است که به دلیل استفاده از لیپوکاکتور چربی ها به صورت زنده از بدن جدا می شوند و این امکان را برای پزشک بوجود می آورد که بتواند از این چربی ها در مناطق دیگر استفاده کند .

مزایای لیپوست :

 • بدون نیاز به سانتریفیوژ ، می توان از چربی ها دوباره استفاده کرد .
 • به دستگاه های دیگری مانند : کمپرسور هوا ، پمپ تزریق و ساکشن نیاز ندارد .
 • به بیهوشی نیازی نیست .
 • کار کردن با آن بسیار آسان است .
 • پروسه لیپوست بی صدا است.
 • تخلیه ی چربی ها به صورت یکنواخت است .
 • از ویبریشن و ساکشن به صورت همزمان استفاده می شود .
 • محلول تامونست با سرعت و به صورت یکنواخت در همه ی مناطق پخش می شود .
 • می توان دمای آن را با دمای بدن بیمار تنظیم کرد .

 

لیپوست

 

اقدامات قبل از لیپوست به شرح ذیل می باشد:

 1. آزمایشاتی را که پزشک برای تان تجویز نموده است پیش از اقدام به لاغری با این روش انجام دهید.
 2. به مدت دو هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کنید.
 3. به مدت یک هفته قبل از مصرف الکل و دخانیات جدا خودداری نمایید.
 4. در صورتی که بیماری خاصی دارید و دارو استفاده می کنید حتما به اطلاع پزشک مورد نظر برسانید.
 5. بیمار به مدت 8 ساعت قبل از پروسه چیزی میل نکرده و ناشتا برای انجام آن مراجعه کند.
 6. پیش از مراجعه استحمام کرده وو بهداشت خود را رعایت کند.
 7. حتما یک همراه با خود داشته باشد.

آیا برای انجام لاغری با لیپوست نیاز به بیهوشی است؟

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که افراد از دکتر خود به دلیل ترس از درد می پرسند این است که آیا در زمان انجام این پروه نیاز است تا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که برای انجام این پروسه بنا بر درخواست بیمار ، جراح از بی حسی موضوعی با خواب آور یا بیهوشی سبک استفاده می کند. البته لازم به ذکر است که بیشتر پزشکان به خصوص دکتر نفیسه جوادی، بهترین جراح عمومی تهران ،  بیهوشی سبک را برای انجام این فرایند پیشنهاد می دهند اما در آخر این تصمیم مراجعه کننده است که از کدام روش برای انجام پروسه استفاده شود.

مراقبت های بعد از لیپوست

 1. یک روز کامل بعد از لیپوست بهتر است استراحت کنید.
 2. برای کاهش تورم بعد از لاغری مصرف نمک را در وعده های غذایی خود کاهش دهید.
 3. برای کاهش تورم و کبودی ناشی از این روش پیکرتراشی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4. داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده به طور مرتب استفاده کنید تا دچار عارضه ای نشوید.
 5. تا دو ماه بعد از لاغری با این تکنیک از گن مخصوص استفاده کنید.
 6. به مدت دو هفته بعد ، از داروهای رقیق کننده خون ، مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
 7. جلسات معاینه را به طور مرتب بروید.
 8. در صورتی کهاین پروسه را بر روی شکم انجام داده اید تا یک هفته از نشستن با زاویه 90 درجه اجتناب کنید.

 

دستگاه لیپوست

بهتر است بدانید که این دستگاه از یک پمپ آسپیراسیون بسیار قوی vacusat همراه با دو محفظه مکش 3 لیتری تشکیل شده است.پزشک برای روشن و خاموش کردن این دستگاه از یک پدال پایه یا سوئیچ استفاده کرده و آن را کنترل می نماید. جراح برای تزریق سریع مایعات tumescent پیش از لیپوساکشن از پمپ نفوذ پذیری که به این منظور طراحی شده استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

در هر جلسه لاغری کدام یک از نواحی بدن تحت درمان قرار می گیرد؟

همانطور که می دانید لیپوست بر روی تمامی نقاط بدن مانند شکم و پهلو ها ، پشت سینه و بازو ها ، ران و غیره انجام می شود. از همین رو با توجه نوع چاقی فرد و نظر پزشک در هر یک جلسه یکی از این مناطق به صورت جداگانه انجام می شود ؛ اما چنانچه چربی در یکی از مناطق ذکر شده بیش از اندازه باشد احتمالا برای تخلیه چربی های اضافه نیاز است تا چندین جلسه درمانی دیگر ترتیب داده شود.

ویژگی های بهترین پزشک عمل لیپوست

 • یک دکتر خوب باید صبور باشد و زمان کافی را معاینه و مشاوره بیمار بگذارد.
 • تمامی سوابق او را بررسی کند و پس از آن اقدام به پیکرتراشی او کند.
 • تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از پروسه را به بیمار توضیح دهد تا با رعایت آن ها بهترین نتیجه را به دست آورد.
 • یک جراح خوب نباید صرفا به فکر منافع شخصی خود باشد و سلامت بیمار را باید اولیت کار خود قرار دهد.

 

 

انتخاب یک پزشک خوب برای لیپوست

 • افرادی که قصد انجام پیکرتراشی با این روش را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین دکتر زیبایی مراجعه کنند تا نتیجه ایده آل و مطلوبی را به دست آورند.
 • برای انتخاب یک جراح خوب برای انجام پیکرتراشی با این روش می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا درگوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام پیکرتراشی به متخصص مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • حتما برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای پیکرتراشی پزشک مورد نظر را مشاهده کنید.
 • با بیمارانی که در مطب حضور دارند صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را بسنجید.

آیا لیپوست روشی ایمن است؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین عاملی که باید در زمان انتخاب و تصمیم گیری در رابطه با روش جراحی لاغری به آن توجه کنید ، این است که روش مد نظر تا چه میزان مطمئن و ایمن می باشد. در میان روش های مختلف جراحی لاغری ؛ می توانیم بگویم لیپوست از جمله کم خطر ترین روش های جراحی در چندین دهه اخیر می باشد. بنابراین می توان گفت خطراتی که در روش های سنتی مانند لیپوساکشن وجود داشته است در این تکنیک وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که پزشک و کلینیکی که برای انجام این پروسه انتخاب می نمایید در نتیجه این پروسه تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

لیپوست

 

پیکرتراشی با لیپوست ممکن است ؟

همانطور که می دانید متد پیشرفته لیپوماتیک به حساب می آید. به کار گیری همزمان این دو روش موجب می شود که تمام بافت های چربی به صورت یکنواخت از بافت جدا شود. نهایتا در موقع مشاهده نتیجه شاهد گوله گوله شدن چربی در ناحیه تحت درمان نخواهید بود.

تمایز میان لیپوست و لیپوماتیک چیست ؟

نحوه عملکرد این دو تکنیک در واقع تفاوت اصلی آنان به شمار می رود. در پروسه لیپوساکشن یک ابزار برای مکش چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این امر موجب می شود که ساختار چربی تغییر کند و دیگر نتوان جهت انتقال به دیگر نواحی بدن مورد استفاده قرار داد. در ضمن حالاتی همچون درد ، التهاب و کبودی در پس روش لیپوساکشن بیشتر از لیپوست خواهد بود. در واقع در روش لیپوست می توان چربی تخلیه شده را برای حجیم ساختن دیگر نواحی بدن به کار برد.

تفاوت اولترازد و لیپوست برای لاغری چیست ؟

طبق داده های ارائه شده در مقاله اولترازد می دانید که برای از میان بردن چربی بدن در این تکنیک از امواج اولتراسونیک بهره می برند. طبیعتا نمی توان مجدد از چربی های تخلیه شده جهت تزریق به دیگر اندام ها استفاده کرد. زیرا بافت چربی ها به مایع تبدیل شده و قابلیت استفاده را نخواهد داشت. در مقابل لاغری با لیپوست که با ظرافت و دقت چربی ها را استخراج می کنند که اگر فرد مراجعه کننده تمایل به افزایش سایز یا بهبودی برخی ایرادات را در سر داشت بتوان با تزریق چربی چربی های مازاد که از بدن تخلیه شده است استفاده کرد. روش هایی مانند تزریق چربی به باسن ، تزریق چربی به دست و دیگر نواحی را مد نظر داشته باشید.

لیپوست برای کدامین نواحی بدن به کار گرفته می شود ؟

پاسخ این سوال را می توان در لیست مزیت های لیپوست به نسبت دیگر روش ها در نظر داشته باشید. زیرا لیپوست را می توان برای لاغری تمامی بخش های بدن استفاده کرد.

 

لیپوست

 

بهترین کاندید برای پیکرتراشی با لیپوست چه اشخاصی هستند؟

کسانی که از وجود چربی در نواحی از بدن مانند شکم ، پهلوها ، ران و بازوها شکایت دارند می توانند برای کاهش وزن از روش لیپوست به راحتی استفاده کنند که بتوانند در پی آن به بهترین اندام و تناسب دلخواه خود برسند.

تغذیه بعد از لیپوست

به یاد داشته باشید که همواره تغذیه مهمترین نقش را در اندام و تناسب بدن ایفا می کند در نتیجه تغذیه بعد از لاغری با لیپوست می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چاقی و اضافه وزن همیشه به دلیل دریافت بیش از حد کالری می باشد که همگی به دلیل عدم برنامه غذای متناسب با متابولیسم شما می باشد. پس از لاغری می بایست بدن خود را تقویت کنید که قادر باشد به درستی و راحتی ریکاوری شود و با این کار دوره نقاهت پس از لیپوست را کاهش دهید. در مراقبت های بعد از لیپوست می بایست مواد خوراکی مغذی را در وعده های غذایی خود قرار دهید به علاوه نوشیدن آب میوه های طبیعی نیز می تواند در این دوره به شما کمک بسیاری کند. همانطور که می دانید استفاده از این پروسه در قیاس با دیگر روش های لاغری مانند لیپوماتیک یا لیپوساکشن از عارضه های کمتری برخوردار بوده و بدین ترتیب بهتر خواهد بود

عوارض پیکرتراشی با لیپوست چیست؟

افرادی که می خواهند پیکرتراشی با این روش را انجام دهند معمولا در جلسه مشاوره درباره عوارض آن می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای انجام این روش لاغری به بهترین پزشک مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد. تنها عیب روش تورم ، کبودی بعد از آن می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه لیپوست چقدر می باشد؟

هزینه لاغری با این روش با توجه به دستمزد بهترین متخصص و جراح عمومی در تهران ، ناحیه تحت درمان ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود. به این نکته بسیار مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

2 thoughts on “لیپوست

  پاسخ

  سیزده − یک =

  Call Now Button