لیفت سینه

این روند در دسته بهترین و مهمترین جراحی های زیبایی در میان بانوان قرار دارد. اگر سینه های شما بافت سفت و محکم خود را از دست داده باشد می توان با استفاده از لیفت آن ها را به بهترین حالت ممکن تبدیل کرد. تغییر حالت افتادگی پستان ها در زیبایی زنان بسیار تاثیر گذار خواهد بود. درصد رضایت بالایی را به خود اختصاص داده است. لیفت سینه پروسه ای است که بسیاری از بانوان می توانند از مزیت های آن بهره مند شد. برای رهایی از حجم و وزن بسیار یا حالت افتاده سینه می توان از این روند استفاده کرد. در این مقاله می توان تمام توضیحات دکتر نفیسه جوادی ، بهترین دکتر و متخصص جراحی در تهران را در ارتباط با بالا کشیدن سینه را مطالعه کنید که بتوانید با آگاهی در این فرآیند هدف گذاری داشته باشید.

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه چیست؟

جراحی لیفت سینه یا Mastopexy یک روش جراحی زیبایی است که برای بهبود شکل و موقعیت سینه‌ها استفاده می‌شود. در این جراحی، پوست اضافی سینه برداشته می‌شود و بافت‌های زیرین تنظیم می‌شوند تا سینه‌ها به سمت بالا لیفت شوند و جوان‌تر و جذاب‌تر بنظر برسند. این عمل معمولاً برای افرادی که از افتادگی و کاهش حجم سینه ها، پس از بارداری یا افزایش وزن رنج می‌برند به کار برده میشود. جراحی لیفت سینه می‌تواند اعتماد به نفس و روحیه افراد را بالا ببرد و اثر زیبایی قابل توجهی در ظاهر و شکل سینه‌ها داشته باشد. قبل از تصمیم به انجام این جراحی، مشاوره با یک جراح متخصص و بررسی دقیق وضعیت شخصی لازم است.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام لیفت سینه هستند؟

 1. افرادی با افتادگی در ناحیه سینه: افرادی که به دلیل عواملی مانند بارداری، شیردهی، یا روند پیری، سینه‌هایشان افتاده و دارای اندازه و شکل نامتعارف شده‌اند.
 2. اشخاصی با سینه‌های کوچک و افتاده: افرادی که سینه‌های کوچک و همچنین افتاده دارند و می‌خواهند شکل و موقعیت بهتری برای سینه‌های خود ایجاد کنند.
 3. افرادی که پس از بارداری یا افزایش وزن فرم سینه هایشان تغییر کرده است: بارداری و افزایش وزن می‌تواند منجر به افتادگی و تغییرات در شکل سینه شود که با جراحی لیفت سینه برطرف می شوند.
 4. متقاضیانی که به دنبال افزایش اعتماد بنفس خود از طریق این جراحی هستند: افرادی که از ظاهر و شکل سینه‌های خود رضایت ندارند و می‌خواهند با انجام جراحی لیفت سینه، در ظاهر خود تغییر ایجاد کنند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند می توانند از این جراحی بهره ببرند.

قبل از تصمیم به انجام جراحی لیفت سینه، مهم است با یک متخصص مشورت کنید تا وضعیت شما ارزیابی شود و بهترین روش‌های درمانی برای شما مشخص شود.

مزایای لیفت سینه

 • بهبود ظاهر و فرم سینه
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • بالابردن و بهبود نوک سینه
 • رفع افتادگی سینه
 • کاهش سایز هاله اطراف نوک سینه

در صورتی که شما جسمی سالم ، درک و توقع درست از لیفت کردن سینه هستید و قصد بارداری مجدد ندارید ، فرد مناسبی برای جراحي ليفت سينه هستید. بالاکشیدن سینه عوارض خاصی ندارد ولی در صورتی که باردار هستید یا قصد بارداری دوباره و شیر دهی دارید بهتر است فعلا از انجام جراحی لیفت سینه صرف نظر کنید . زیرا شیردهی باعث کشیدگی پوست سینه و افتادگی مجدد آن می شود به همین دلیل امکان بازگشت افتادگی سینه وجود دارد. بنابراین بهتر است در صورتی که قصد بارداری مجدد ندارید اقدام به بالاکشیدن سینه ها و بهبود ظاهر آن ها نمایید.

اقدامات قبل از جراحی لیفت سینه :

 • از مهمترین و موثرترین اقدام قبل از بالا کشیدن سینه ، انتخاب بهترین جراح لیفت سینه می باشد که در این مورد بهتر است که بیشترین میزان دقت را به خرج داده و تمام جوانب را بسنجید. برای بهترین انتخاب مناسب است که اول نمونه کارهای جراحی شده را مورد بررسی قرار دهید و از افراد مراجعه کننده نیز سوالاتی را بپرسید که از انتخاب خود مطمئن شوید.
 • قدم بعد به معاینه و بررسی شما توسط پزشک مرتبط می باشد. در این جلسه بهترین دکتر لیفت سینه تهران با توجه به شرایط جسمانی شما می تواند شما را جزو بهترین متقاضیان این روند در نظر داشت. بعد از این شما بهتر است که تمام سوابق پزشکی خود را به دکتر ارائه دهید که بر اساس آن می تواند تمام جوانب را سنجیده و ریسک های روند را بر پایه میزان سلامت شما و همچنین بیماری های زمینه ای مشخص کنند.
 • استفاده داروهای ضد التهابی را بهتر است که پیش از شروع روند کنار بگذارید. زیرا مصرف این قبیل از داروها می توانند خون را رقیق کرده و موجب خونریزی در فرد شوند.
 • استعمال هر گونه نیکوتین را بهتر است که قبل از لیفت سینه کنار بگذارید.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را بهتر است که بیش از بالا کشیدن سینه قطع کنید.

روند جراحی لیفت سینه چگونه است؟

پزشک در این پروسیجر ابتدا اقدام به بیهوش کردن بیمار می کند. سپس یک سری خطوط  را بر روی نواحی مختلف سینه ، ایجاد می کند تا به راحتی به ایجاد برش های مناسب بر روی آن بپردازد. با استفاده از یک سری روش های ویژه ، در مرحله بعد پستان ها را به سمت بالا لیفت می کند و سپس اقدام به حذف پوست اضافی می نماید. در نهایت بعد از بخیه ، آن ها را پانسمان کرده تا پروسه بهبودی پس از این پروسیجر آغاز شود.

دلایل انجام جراحی لیفت سینه

 • داشتن سینه هایی شل که بافت محکم ندارد.
 • تقارن نداشتن سینه ها .
 • فرم نامناسب سینه ها .
 • داشتن سینه هایی با اندازه مطلوب ولی فرم افتاده.

لیفت سینه فقط باعث بالا رفتن و رفع افتادگی سینه می شود و هیچ گونه ارتباطی با بزرگ شدن سینه ندارد و برای بزرگ شدن سینه نیاز است که بانوان جراحی پروتز سینه انجام دهند. دکتر نفسیه جوادی ، بهترین دکتر ليفت سِنه در تهران با توجه به دوره های تخصصی که گذراندن در درمان بیماری های پستان و جراحی های مرتبط به پستان مهارت و دانش لازم را دارند.

لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 • بعد از انجام ليفت سينه رعایت نکات مراقبتی مهم است زیرا باعث تسریع روند بهبودی و گرفتن نتیجه بهتر از ماستوپکسی می شود .
 • تا دو روز از حمام کردن خودداری کنید و بعد از آن تا یک مدت کوتاه حتماً از یک نفر برای حمام کردن کمک بگیرید.
 • اط استخر رفتن و استفاده از وان به مدت 1 تا 6 هفته پرهیز کنید.
 • سینه ها را بررسی کنید و در صورت بروز عفونت سریعاً به جراح سینه مراجعه کنید.
 • دو هفته بعد از ماستوپکسی ، از سوتین هایی که سیم یا فنر دارند پرهیز کنید وبعد از 2 هفته با جراح سینه مشورت کرده و در صورت تایید و صلاح ایشون از سوتین های کشی و ورزشی استفاده کنید .
 • 3 تا 7 روز اول درد در نواحی سینه طبیعی است و برای تسکین درد می توانید از داروهای تجویز شده توسط جراح سینه استفاده کنید.
 • 6 تا 4 هفته از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

برای انجام جراحی های مرتبط به سینه مانند ماستوپکسی ، پروتز سینه ، ماموپلاستی و غیره حتماً به یک جراح سینه خوب و ماهر مراجعه کنید زیرا هر گونه اشتباهی می تواند باعث بروز عوارض جدی شود .

 

انواع افتادگی سینه از نظر شدت

میزان افتادگی کم پستان

در مراحل ابتدایی افتادگی پستان به این گونه است که فاصله موجود بین نوک سینه از استخوان ترقوه بیشتر خواهد شد. اگر در این وضعیت قرار دارید ، پس سینه هایتان در ابتدای افتادگی می باشد.

میزان افتادگی متوسط پستان

در این مرحله از افتادگی ، نوک سینه هایتان از خط زیر سینه پایین ‌تر آمده و اندازه این افتادگی و سستی پوست بسیار واضح تر است.

میزان افتادگی شدید پستان

در این صورت نوک سینه های شخص به پایین ترین ناحیه رسیده و بدون اندازه گیری نیز می توان میزان سستی سینه ها را تشخیص داد.

لیفت سینه همراه با ماموپلاستی

داوطلبانی که دارای سینه های بسیار سنگین ، بزرگ و آویزان هستند. در این صورت ، انجام ماموپلاستی کاهنده با جراحی لیفت سینه را انجام می دهند. این گزینه کاربردی نه تنها جنبه زیبایی دارد ، بلکه با سبک شدن سینه مراجعه کننده ، فرد احساس راحتی کرده و جنبه درمانی نیز دارد. وزن بسیار بالای سینه باعث وارد شدن فشار به پشت گردن و شانه‌ ها شده و با استفاده از جراحی ماموپلاستی کاهشی و حذف حجم زیادی از پستان ها ، فشار وارده از روی قسمت های ذکر شده برداشته می شود.

دلایل اصلی افتادگی سینه ها :

با گذشت زمان و بالا رفتن رنج سن از خصلت الاستیته و کشسانی پوست پستان ها کاهش می یابد و در پی آن شاهد افتادگی و شل شدن آنان خواهید بود. بارداری و شیردهی نیز می توانند از دیگر علل موثر بر ایجاد این تغییر به شمار بیاید. به طور معمول مادرانی که دوران بارداری و شیردهی را سپری کرده اند به مرور شاهد شل شدن سینه های خود خواهند بود. در بسیاری از موارد علاوه بر اینکه این حالت می تواند بر زیبایی زنان اثر بگذارد می تواند باعث به وجود آمدن برخی از عارضه ها همانند گردن درد در این افراد شود.برای بهبود و رهایی وضعیت می توان از لیفت کردن سینه استفاده کرد. اما به خاطر داشته باشید که انجام این روند بایستی توسط بهترین دکتر لیفت سینه در تهران مورد انجام قرار بگیرد. این نکته و رعایت آن موجب می شود میزان عارضه ها و عواقب آن به حداقل برسد و فرد از نتیجه به دست آمده میزان رضایت بالایی را به دست بیاورد. استفاده از جراحی بالا کشیدن سینه به بانوانی که به دلیل افتادگی فرم پستان ها دچار عدم اعتماد به نفس شده اند و میزان رضایت از بدن خود را از دست داده اند می تواند بهترین راه کار باشد. از همین رو می توان این روند را به آنان پیشنهاد داد.

پاسخ

پانزده + یک =

Call Now Button